Yerel Seçimlere Doğru - Son Dakika

Yerel Seçimlere Doğru

17.02.2014 18:01
Yerel Seçimlere Doğru, System.String[]

CHP Trabzon Belediye Başkan adayı Volkan Canalioğlu: "Sanata ve sanatçıya destek her zaman için görevim olmuştur"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Belediye Başkan adayı Volkan Canalioğlu, sanata ve sanatçıya desteğin her zaman için görevi olduğunu söyledi.

Canalioğlu, Mahalli İdareler Seçimleri öncesi Tevfik Serdar Kültür ve Sanat Merkezi'ni ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Trabzon'un 4 bin yıllık tarihe sahip olduğunu belirten Canalioğlu, "Cumhuriyet tarihinin ilk opera binası Trabzon'da hizmet vermiştir. Şehrimiz Sabahattin Eyüboğlu, Hasan İzzettin Dinamo, İbrahim Cudi Bey, Celalettin Algan gibi bir çok sanatçı yetiştirmiş ve yetiştirmeye de devam etmektedir" dedi.

Canalioğlu, Atatürk'ün 'Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir' sözünü hatırlatarak, "Sanata ve sanatçıya destek her zaman için görevim olmuştur. Bu bağlamda yeni projeler üretiyoruz. 30 Mart'ta bize görev verildiğinde Trabzon Opera binasını tekrar şehrimize kavuşturmak önceliklerimizdendir" diye konuştu. - Trabzon

Yerel Seçimlere Doğru

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yerel Seçimlere Doğru - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Dev kargo gemisi, zodyak botla nasıl kaçırıldı? Konunun uzmanı, korsanların korkunç yöntemini anlattı Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti İtalya'da veri hatası nedeniyle bir hafta sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı Deniz Akkaya, iç çamaşırlı yatak pozlarıyla sosyal medyayı salladı Meteoroloji'den peş peşe uyarılar! 6 kentimizde kuvvetli yağış, 4 bölgede de fırtına bekleniyor Erkek arkadaşı, 16 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Mide bulandıran olay karnı büyüyünce ortaya çıktı Hande Erçel ve Kerem Bürsin'in küvet sahnesi gündeme damga vurdu Yasmin Erbil kırmızı elbiseli pozuyla nefesleri kesti