Yerköy'de Çanakkale Savaşı'ndaki Malzemeler Sergileniyor - Son Dakika

Yerköy'de Çanakkale Savaşı'ndaki Malzemeler Sergileniyor

7 yıl önce

Yerköy'de, Çanakkale Savaşı'nda Kullanılan Savaş Malzemeleri Sergisi açıldı.

Yerköy'de Çanakkale Savaşı'ndaki Malzemeler Sergileniyor, System.String[]

Yerköy Molla Hüsrev Camii avlusunda Çanakkale Savaşı'nda Kullanılan Savaş Malzemeleri Sergisi vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Yerköy Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Kepir, yaptığı açıklamada, Çanakkale şehitliğini göreme fırsatı olmayan vatandaşlar için Çanakkale Savaşı'nda kulanılan malzemeleri Yerköy'e getirttiklerini söyledi.


Kepir, "Gelibolu yarımadasını ziyaret etme fırsatı bulamayan vatandaşlarımız için böyle bir program düzenledik. Cumhuriyetin nasıl kazanıldığını görmek, o anki ruhu anlamak ve hissetmek, Cumhuriyetin nimetlerini iyi kavramak açısından bu tarihin ilçemizde sergilenmesi çok önemli. Herkes bu müzeyi gezmeli ve bugünlere nasıl gelindiğini görmeli ve idrak etmelidir." dedi.


Ahmet Kepir, Çanakkale Savaşı'nda kullanılan savaş malzemeleri sergisinin pazartesi günü teravih namazı sonrasına kadar açık olacağını belirterek tüm ilçe halkını sergiyi gezmeye davet etti.

Haber Yayın Tarihi: 12.07.2013 04:29 Kaynak: CHASon Dakika

Sinop, Türkiye'de trafik lambası olmayan tek il olma özelliğini kaybetti
Avrupa'da fuhuşa en çok para aktaran ülke İngiltere oldu BAE Prensi Şeyh Halid bin Sultan El Kasımi'nin uyuşturucudan öldüğü kesinleşti