Yerköylülerin Çamurla Mücadelesi - Son Dakika

Yerköylülerin Çamurla Mücadelesi

12.01.2012 13:40
Yerköylülerin Çamurla Mücadelesi, System.String[]

Yerköy ilçe merkezindeki esnaf ve vatandaşlar, cadde ve sokaklarda oluşan çamurlar nedeniyle yürüyemez hale geldiklerini bildirdiler.

Yerköy ilçe merkezindeki esnaf ve vatandaşlar, cadde ve sokaklarda oluşan çamurlar nedeniyle yürüyemez hale geldiklerini bildirdiler.

Esnaf ve vatandaşlar, 2011 yılının Kasım ayında Yerköy çarşı merkezinde başlayan ve halen devam eden altyapı çalışmaları nedeniyle merkezle bağlantılı cadde ve sokaklar çamurdan yürünmez hale geldiğini belirttiler.

Hükümet Caddesi'nde esnaflık yapan Yaşar İnceçayır, "Biliyoruz ki, alt yapı çalışması yapılması gerekiyor. Ama bizler de bu çamura mecbur değiliz. Belediyenin ve yüklenici firmanın önlem alması gerekir. Caddede karşıdan karşıya geçemiyoruz. Bu sıralar yağmur yağmaması için dua ediyoruz. Eğer yağmur yağarsa, işyerlerimizin hepsi su altına kalacak" dedi.

İnceçayır, bütün esnafın konuyu kendi aralarında tartışıp isyan etmelerine karşılık, kimsenin gündeme taşımadığını, bunun yanında kendilerinin ve vatandaşların sıkıntılarının giderilmesi için hiçbir yetkilinin bu konu üzerinde durmadığını da ifade ederek, "Cadde ve sokaklardaki bu çalışmalar nedeniyle oluşan çamurlar nedeniyle işlerimiz de durma noktasına geldi. İşyerlerimize çamurdan dolayı günde bir kişi bile gelmez oldu" diye konuştu.

- YOZGAT

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yerköylülerin Çamurla Mücadelesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama