Yeşil Kart Vizesi Başvuruları 31 Ocak'ta Sona Erecek - Son Dakika

Yeşil Kart Vizesi Başvuruları 31 Ocak'ta Sona Erecek

12.01.2012 11:43
Yeşil Kart Vizesi Başvuruları 31 Ocak'ta Sona Erecek, System.String[]

Antalya'nın Manavgat ilçesi Kaymakamlığı, Genel Sağlık Sigortası kapsamında yeşil kart vizesi dolanların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV)'na bir ay içinde müracaatta bulunmaları uyarısında bulundu.

Antalya'nın Manavgat ilçesi Kaymakamlığı, Genel Sağlık Sigortası kapsamında yeşil kart vizesi dolanların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV)'na bir ay içinde müracaatta bulunmaları uyarısında bulundu.

Kaymakamlık, yeşil kart vizesi dolmayan vatandaşlarında vizeleri dolmadan önce SYDV'na başvuruda bulunmalarını istedi. Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, yaptığı yazılı açıklamada, 2006 yılında 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sigortası Kanunu ile uygulamaya konan, ancak Genel Sağlık Sigortası kapsamı çerçevesinde yeşil kartlıların 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren kapsam dışı bırakıldığını ifade etti. Yeşil kart vizesi dolanlar ve her hangi bir sağlık güvencisi bulunmayanların 1 Ocak 2012 tarihinde itibaren bir ay içinde SYDV başvuruda bulunmaları gerektiğinin altını çizen Bulgurlu, yeşil kart vizesi dolmayan vatandaşların ise süre bitiminden 15 gün önce SYDV'na başvuruda bulunmaları gerektiğini kaydetti. Bulgurlu, belirtilen süre içinde başvuruda bulunmayan vatandaşların asgari ücret düzeyinde gelirleri var kabul edilip Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) tarafından resen tescil edileceğini bildirdi. SGK kapsamında olan SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı vatandaşları ile 2022 Sayılı Kanun kapsamında 'yaşlılık' ve 'özürlülük' maaşı alanların 5510 Sayılı Kanuna göre otomatik olarak genel sağlık sigortalı olacağını belirten Bulgurlu, bunların SYDV başvuruda bulunmalarına gerek olmadığını kaydetti.

Yeşil Kart Vizesi Başvuruları 31 Ocak'ta Sona Erecek

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Yeşil Kart Vizesi Başvuruları 31 Ocak'ta Sona Erecek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bıçaklı kavgada kalbi duran şahıs, hastanede yaşama döndürüldü Rıdvan Dilmen'den ilginç penaltı yorumu: Futbolcular manikür yaptırmalı İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'ndan Ümit Özdağ'a jet yanıt: Niyetiniz ve pazarlıklarınız ifşa olmuştur Aniden yola çıkan koyun sürüsünün sebep olduğu kazada 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı