Yeşil Marmaris Yenilediği İkinci Teknesi Memo İle 2012'ye İddiali Başliyor! - Son Dakika

Yeşil Marmaris Yenilediği İkinci Teknesi Memo İle 2012'ye İddiali Başliyor!

18.01.2012 20:46
Yeşil Marmaris Yenilediği İkinci Teknesi Memo İle 2012'ye İddiali Başliyor!, System.String[]

Türkiye'nin ilk mavi tur şirketlerinden Yeşil Marmaris, renovasyon çalışmalarının ikincisini Memo teknesiyle gerçekleştirdi.

Geride bıraktığımız yıl renovasyonu oldukça ses getiren Murat II ile filosundaki ahşap yelkenlileri yenilemeye başlayan Türkiye'nin ilk mavi tur şirketlerinden olan Yeşil Marmaris, bu kez Memo teknesi ile 2012 yazına iddialı bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor.

Bu yıl 50.yaşına basarak, yarım asırı geride bırakan Yeşil Marmaris filosundaki yenileme çalışmalarındaki ikinci adımı 30 metrelik ahşap yelkenlisi Memo için gerçekleştirdi.

İç ve dış dekorasyonda iddialı değişimler

Yenileme girişimlerinde tekneleri Memo'nun iç mekan tasarımı için yeniden Ceren Civaoğlu Tugay ile çalışan denizcilik sektörünün köklü şirketi Yeşil Marmaris, bu projede sadece dekorasyon değişikliğiyle kalmayarak, güverte üstü binasında da hem fonksiyonel hem de stil sahibi radikal bir çözüme de gitmiş oldu.

Öncesinde birbirinden bağımsız ve klasik görünümlü iki ayrı güverte binasına sahip olan Memo, bu kez tek ve içerisinde salon ve mutfak gibi bir çok çözümü barındıran, aynı zamanda da panoramik deniz manzarasına hakim bir master kabinin eklendiği bir üst konstrüksiyonla mavi tur sevdalılarının karşısına çıkıyor.

Malzeme ve renk seçiminde doğallık ön planda

Flybridgede de oldukça geniş ve rahat bir güneşlenme alanına da sahip olan teknenin gövdesi, güverte tekstilleri ve iç mekan renklerinde birbirine oldukça uyumlu monokromatik doğal tonlar seçtiklerini belirten Ceren Civaoğlu Tugay, "Kum ve taş tonlarından esinlenerek renove edilen teknenin yeni kabini ve salonundaki ahşap seçiminde meşe tercih ettik.

Güverte altı kabinlerde ise Memo'nun aslına sadık kalarak maun kısımları olduğu gibi kullanarak doğal tonlu bir duvar kağıdı seçimi ile kombinledik" dedi. Kabinlerinde yumuşak ve doğal renk seçimleriyle oldukça davetkar ve samimi bir hava yakalayan Memo'nun salonundaysa aynı samimi hava bu kez koyu kaya renkleri ve açık kum tonlarının kontrastının sıcak meşe tonlarına fon oluşturulması ile sağlandı.

Kalabalık misafir grupları için konforlu alanlar

Yenileme girişimlerinde değişen müşteri taleplerini her zaman birinci planda tutan Yeşil Marmaris, Memo'nun kabin sayısını tadilat sonrası sekize çıkardı. Teknede aynı zamanda kalabalık bir misafir kadrosunun rahatça kendine izole alanlar bulabileceği ayrı sosyal alanlar de mevcut. Baş ve kıç tarafta olmak üzere iki ayrı yemek ve oturma grubu bulunan teknenin salonunda ise yine ayrı konumlandırılmış oturma grupları ve masalar misafirlere serbest alternatif alanlar sunuyor.

Yeşil Marmaris Yenilediği İkinci Teknesi Memo İle 2012'ye İddiali Başliyor!

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Yeşil Marmaris Yenilediği İkinci Teknesi Memo İle 2012'ye İddiali Başliyor! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu Kasımpaşa-Göztepe maçında VAR incelemesinin uzun sürmesi tartışmalara neden oldu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi Aleyna Tilki'nin yıllar önce İstiklal Caddesi'nde türkü söylediği video ortaya çıktı