Yeşilay Ankara Şubesi Başkanı Toprak Açıklaması - Son Dakika

Yeşilay Ankara Şubesi Başkanı Toprak Açıklaması

21.03.2012 18:28
Yeşilay Ankara Şubesi Başkanı Toprak Açıklaması, System.String[]

Yeşilay Ankara Şubesi Başkanı Şemsettin Toprak, alkolden kaynaklanan suç oranının yüzde 70 civarında olduğunu bildirdi.

Yeşilay Ankara Şubesi Başkanı Şemsettin Toprak, alkolden kaynaklanan suç oranının yüzde 70 civarında olduğunu bildirdi.

Yeşilay'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Yeşilay Haftası kapsamında 3 okulda etkinlik düzenlendi. Ankara Şube Başkanı Toprak tarafından, Ayrancı Lisesi'nde yapılan sunumda, sigara, alkol, uyuşturucuya karşı alınacak önlemlerin yanında internet bağımlılığı konusuna da değinildi.

İnternet arkadaşlıkları nedeniyle son yıllarda basında yer alan tehdit, şantaj, cinayet ve kayıplarla ilgili örnekler veren Toprak, şunları kaydetti:

"İnternette tanıştığınız kişilere nüfus cüzdanı bilgilerini, TC kimlik numaranızı kesinlikle vermeyiniz. Onların buluşma tekliflerine itibar etmeyiniz. Kameralı görüşme yapmayınız. Gönderilen şeyleri almayınız ve mutlaka ailenize bilgi veriniz."

Çubuk Dumlupınar İlköğretim Okulu'nda düzenlenen diğer etkinlikte ise Yönetim Kurulu Üyesi Önder Güney, slaytlı sunum yaptı. Güney, "Bilgisayar ve cep telefonlarınızı, yatak odanızda açık bırakarak uyumayınız. Bilgisayar kullanırken doğru masa ve sandalye kullanınız. Dik oturunuz ve cihazınızı göz hizasında bulundurunuz. Her 1 saat sonunda gözlerinizi 30 dakika dinlendiriniz. Bu sürenizi, spor yapmak, bisiklet sürmek gibi etkinliklerle değerlendiriniz" ifadesini kullandı.

Çubuk Sağlık Meslek Lisesi'nde de konuşan Toprak, şöyle dedi:

"Alkolden kaynaklanan suç oranı yüzde 70 civarındadır. Dünya Sağlık Örgütü'nün 30 ülkeyi kaplayan son araştırmasına göre, işlenen cinayetlerin yüzde 85'i, boşanmaların yüzde 80'i, trafik kazalarının ve aile içi şiddetin yüzde 70'i, ırza tecavüzlerin yüzde 50'si alkolden kaynaklanmaktadır."

- ANKARA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yeşilay Ankara Şubesi Başkanı Toprak Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Dünyaca ünlü şarkıcı Rita Ora, göğüs dekoltesiyle sosyal medyayı salladı 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı Tramvay durağına izinsiz giren genç, kendisini uyaran güvenlik görevlisini bıçakladı! O anlar kamerada