Son Dakika Haberleri: Yeşilçam'dan Kötü Haber! Usta Oyuncuya Kanser Teşhisi Konuldu…

Yeşilçam'dan Kötü Haber! Usta Oyuncuya Kanser Teşhisi Konuldu…

3 ay önce

Yeşilçam'ın unutulmaz karakter oyuncularından Ekrem Gökkaya'ya kanser teşhisi konulduğunu duyurdu.

Yeşilçam'dan Kötü Haber! Usta Oyuncuya Kanser Teşhisi Konuldu…, System.String[]

KİTAP SATIŞI İLE AMELİYAT OLACAK!

Usta oyuncunun hastanede yattığını ve tedavi gördüğünü yazan ünlü sanatçı  Onur Akay, "Kanser illeti sanat dünyasının peşini bırakmıyor maalesef!

Ömrünü Yeşilçam'a adayan 83 yaşındaki usta oyuncu  Ekrem Gökkaya'ya, dil kanseri teşhisi konuldu.  Zonguldak  Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde yatan ve radyoterapi tedavisi gören usta oyuncumuz, oyunculuk dönemindeki anılarını 'Batan Güneş Yeşilçam' isimli kitabında topladı ve kitap satışlarından elde ettiği gelirle ameliyat olmayı düşünüyor. Bir dönem Yeşilçam'da sakal ve bıyığı ile dillere destan olmuş, filmlerde kötü mü kötü, gerçek hayatta ise karıncaya bile zarar vermeyen usta oyuncumuza acil şifalar diliyorum." notunu düştü.

EKREM GÖKKAYA KİMDİR?

5 Şubat 1934 yılında  Konya'da dünyaya gelen usta oyuncu  Ekrem Gökkaya, 1959 yapımı "Ömrüm Böyle Geçti" isimli filmde  Göksel Arsoy,  Kenan Pars ve  Öztürk Serengil gibi değerli oyuncularla ilk filmini çekti.  Gökkaya, 1992 yılında  Kemal Sunal ile oynadığı "Koltuk Belası" isimli filme kadar 200 civarında sinema ve TV filminde oyuncu, prodüksiyon müdürü ve yapım yönetmeni olarak emek verdi.  Kemal Sunal  Arzu Film'den başka bir yapımcı firmayla çalışmazken, Sunal'a kontrat yapan tek kişi  Ekrem Gökkaya oldu. 47 yaşında evlenen oyuncu, sinemadan uzaklaştıktan sonra eşinin memleketi  Bartın'a yerleşti.  Gökkaya, gazeteci  Uğur Mumcu ve eski Genelkurmay Başkanı  Doğan Güreş'in kuzenidir, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!

YORUMLAR

ASELSAN'da 8'inci Şüpheli İntihar! Genç Mühendis 14'üncü Kattan Atladı Yaşlı Erkekleri Cinsel Organlarına Dokunarak Soyan Çete Çökertildi
ABD Dışişleri Sözcüsünden Erdoğan'a Küstah Cevap: Hep Aynı Şarkı