Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' Toprağa Verildi - Son Dakika

Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' Toprağa Verildi

10.01.2014 16:01
Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' Toprağa Verildi, System.String[]

Türk sinemasının önemli yüzlerinden Süheyl Eğriboz, tedavi gördüğü hastanede 87 yaşında hayatını kaybetti.

Türk sinemasının önemli yüzlerinden Süheyl Eğriboz, tedavi gördüğü hastanede 87 yaşında hayatını kaybetti. Eğriboz, Ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Eyüp Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenaze namazına katılan arkadaşları Yeşilçam’ın karakterlerine karşı vefasızlıktan yakındı.

Geçtiğimiz Kasım ayında rahatsızlanarak Istanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan ‘sütçü’ lakaplı Süheyl Eğriboz, hayata gözlerini yumdu. Eğriboz’un cenaze namazı ikindi namazına müteakip Aksaray Murat Paşa Camii’nde kılındı. Cenaze namazına Yeşilçam’da çok sayıda filmde rol almış karakter isimler, Eğriboz’un yakınları ve sevenleri katıldı. Eğriboz, cenaze namazının ardından Eyüp Mezarlığı’na son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze namazına gelenler vefasızlıktan yakındı. Yüzlerce filmde rol almış karakterlerin bir çoğunun sosyal güvencesinin olmadığı, perişan bir şekilde yaşadıkları vurgulandı. Önemli filmlerde rol almış olan Yavuz Karakaş, Eğriboz’un iyi kalpli ‘kötü adam’ olduğuna dikkat çekerek, “700’e yakın filmde oynadı. Ancak dönemin önemli karakterlerinin en büyük sorunu sosyal güvencelerinin olmaması. Süheyl ağabey kısmen iyi durumdaydı. Ancak birçok arkadaşımız perişan bir şekilde yaşıyor.” dedi.

Süheyl Eğriboz ile beraber çok sayıda filmde rol almış olan Mehmet Uğur da “Cümlemizin başı sağ olsun. Bundan iki ay önce de böyle bir röportaj yaptık. Hastanelerde ve cami avlularında buluşuyoruz. Başka türlü buluşamıyoruz. Süheyl ağabeyi, bir çınarımızı kaybettik. Eski Yeşilçam’ı da eski oyuncuları da arıyoruz. Ancak bir insanı öldüğü zaman sahipleniyoruz. Vefasızlık var. Bizi hepten dışladılar. Sektör olarak Yeşilçam’ı dışladılar.” şeklinde sitem etti.

Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' Toprağa Verildi
Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' Toprağa Verildi
Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' Toprağa Verildi
Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' Toprağa Verildi

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Kültür Sanat Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' Toprağa Verildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İtalyan devi Inter, kulübün ismini ve logosunu değiştirecek 'Fuat Avni' hesabının yöneticilerinden Mustafa Koçyiğit'e müebbet hapis Tamircinin elindeki tablet bomba gibi patladı, şoke eden anlar kameraya yansıdı Kazada otomobilden fırlayan sürücüyü ölüme terk edip kaçtı Son Dakika: Sosyal medya devi Facebook, Türkiye'ye temsilci atayacak Felç geçiren oyuncu Sabina Toziya, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrıldı Son Dakika! Bahçeli'den Özdağ'a yapılan saldırıyla ilgili açıklama: Kim neye maruz kalmışsa önce etrafına baksın Ahmet Özhan 39 yıl sonra Tövbeler Olsun dizisinin kadrosuna dahil oldu
17:21