Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' Yokluk İçinde - Son Dakika

Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' Yokluk İçinde

24.07.2013 16:48
Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' Yokluk İçinde, System.String[]

Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' karakteriyle hafızalara kazınan Türk sinemasının emektar ismi İhsan Gedik maddi imkansızlıklar nedeniyle zor günler geçiriyor.

Başta Cüneyt Arkın, Ayhan Işık, Yılmaz Güney, Tanju Korel gibi isimlerle aynı filmde oynayan bir dönemin meşhur oyuncusu, sinema yaşamını anlattığı kitabını sokaklarda satarak ekmek parasını kazanmaya çalışıyor. Bu kapsamda Edirne'ye gelen usta oyuncuyu Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar ve dernek üyesi Arif Meriç ağırladı. Oynadığı yüzlerce filmde özellikle kötü adam karakteriyle sinemaseverlerin hafızasında yer edinen Gedik, maddi imkansızlıklar nedeniyle zor günler yaşadığını belirtti.

Eski oyunculara rol verilmemesinden yakınan Gedik, "Eskiden yüzlerce filmin dövüş sahnelerinde yer aldım. Şimdi bir çaycı ya da kapıcı rolü bile vermiyorlar." siteminde bulundu. 71 yaşındaki Yeşilçam'ın kötü adamı, sinemada geçen 48 yılını 'Dünden bugüne İhsan Gedik' adıyla çıkardığı bir kitapta topladı.

Kitabında sinema tarihine bakış ve Türk toplumunda sinemanın yeri konularına değinen Gedik, kendi yaşamından ve oyuncu arkadaşlarıyla bulundukları aynı kareleri okuyucularla paylaşıyor. Usta oyuncu, hayatını anlattığı kitabın satışından elde ettiği gelirle kızının eğitim masraflarını karşılamaya çalışıyor.

Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' Yokluk İçinde
Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' Yokluk İçinde

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Yeşilçam'ın 'Kötü Adamı' Yokluk İçinde - Son Dakika


Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü