"Yeşilçam şarkıları" konseri, 20 Aralık'ta CRR'de müzikseverlerle buluşacak - Son Dakika

"Yeşilçam şarkıları" konseri, 20 Aralık'ta CRR'de müzikseverlerle buluşacak

17.12.2021 18:00
"Yeşilçam şarkıları" konseri, 20 Aralık'ta CRR'de müzikseverlerle buluşacak

CRR Türk Müziği Topluluğu, 20 Aralık'ta "Yeşilçam Şarkıları" başlıklı konserle müzikseverlere nostaljik bir akşam yaşatacak.

CRR Türk Müziği Topluluğu, 20 Aralık'ta "Yeşilçam Şarkıları" başlıklı konserle müzikseverlere nostaljik bir akşam yaşatacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) CRR Konser Salonu'nda gerçekleşecek konser, saat 20.00'de başlayacak.

Hakan Talu yönetimindeki konserde, Esra İpekçioğlu, Merve Utandı Kalkan ve Murat Avşar solist olarak yer alacak.

Topluluk, Türk sinema tarihinin başlangıcından itibaren filmler için bestelenmiş şarkıları, solo ve koro olarak seslendirecek.

Konserde icra edilecek eserler arasında bestesi Mesut Cemil'e, güftesi Nazım Hikmet'e ait "Martılar" ve "Kanatları Gümüş Yavru Bir Kuş", bestesi Şekip Ayhan'a, güftesi Orhan Veli'ye ait "İstanbul'da Boğaz İçinde", güftesi Vecdi Bingöl'e, bestesi Saadettin Kaynak'a ait "Mehtaba Bürünmüş Gece" ve Tanburi Mustafa Çavuş'un "Küçük Suda Gördüm Seni" bulunuyor.

YORUMLAR
500
Usta oyuncu Cüneyt Arkın gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı Usta oyuncu Cüneyt Arkın gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı İmamoğlu'ndan, 'Türk Ocağı' Tepkisi: 'Kimse Bulunduğu Koltuk Üzerinden Yargıçlığa, Savcılığa Kalkmasın, İnsanları Yargılamaya Kalkmasın' İmamoğlu'ndan, 'Türk Ocağı' Tepkisi: 'Kimse Bulunduğu Koltuk Üzerinden Yargıçlığa, Savcılığa Kalkmasın, İnsanları Yargılamaya Kalkmasın' Son dakika haberi | Cüneyt Arkın'ın Cenazesi Ailesine Teslim Edildi Son dakika haberi | Cüneyt Arkın'ın Cenazesi Ailesine Teslim Edildi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Yeşilçam şarkıları' konseri, 20 Aralık'ta CRR'de müzikseverlerle buluşacak - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement