Yeşilçam Temalı "Jönler" İsimli Sergi Açıldı - Son Dakika

Yeşilçam Temalı "Jönler" İsimli Sergi Açıldı

24.01.2018 19:09
Yeşilçam Temalı

Ressam Birim Erol'un, Yeşilçam temalı "Jönler" isimli resim sergisi, Türk sinemasının usta oyuncularını sanatseverlerle buluşturdu.

Ressam Birim Erol'un, Yeşilçam temalı "Jönler" isimli resim sergisi, Türk sinemasının usta oyuncularını sanatseverlerle buluşturdu.

Hidden Coffee House Bebek'in ev sahipliğinde gerçekleşen sergi açılışında AA muhabirine değerlendirmede bulunan Erol, Yeşilçam'ın ilham kaynağı olduğu 17. kişisel sergisini sanatseverlere sunmaktan duyduğu heyecanı anlattı.

İnsanın iç ve dış dünyayla kurulan bir yol olarak sanatla iletişime geçtiğini ve kendisinin de iç dünyasını göstermenin yolu olarak kabul ettiğini aktaran Erol, "An ve anlık duygulardan esinlenerek, dışavurumcu bir üslupla eserlerime hayat veriyorum." diye konuştu.

Erol, sergiden elde edilecek geliri, "Engelsiz Yaşam Vakfı" ile paylaşacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Bende hatırası olan, filmlerini izlediğim zamanlarda etkisi altında kaldığım Türk sinemasının erkek oyuncularını resmettim. Çocukluğumda Öztürk Serengil'i mimiklerimle taklit ettiğimi veya Cüneyt Arkın gibi bir yerlerden atlamaya çalışırken bir yerlerimi filan kırdığımı hatırlıyorum. Tıpkı benim gibi herkesin mutlaka bir anısı olan aktörleri resmetmek ve onlara hayat vermek, gerçekten çok heyecanlıydı. Bu sergiyi hazırlarken o günlerin bende bıraktığı izler çok işime yaradı ve bunları tablolarıma yansıttım. Bazı aktörlerin fotoğraflarına rastlayamadığım için de filmlerindeki görüntülerden esinlendim ve bunları sinemaseverlere, sanatseverlere sunmak, onlarla bir şekilde yeniden buluşturmak istedim."

Her sergisinin konusuna ve içeriğine ilişkin bir mekan arayışına çıktığını belirten Erol, "Sergimi açmadan önce o serginin ruhuna hitap edecek mekan arayışım oluyor. Bu sergimin de ruhuna en uygun mekan olduğu için Hidden Coffee House Bebek'te hazırladığım 35 portreden 30 tanesini sergiliyoruz. Yeşilçam tutkunlarını bu güzel ve sıcak ortama bekliyorum." çağrısında bulundu.

Ayhan Işık, Münir Özkul, Zeki Alasya, Cüneyt Arkın ve Ediz Hun gibi 30 usta oyuncunun portrelerine yer verilen sergi, 7 Şubat'a kadar ziyaret edilebilir.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Yeşilçam Temalı 'Jönler' İsimli Sergi Açıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Borsa 6 Şubat'tan bu yana en yüksek kapanışını gerçekleştirdi Tartıştığı eşini silahla yaralayan koca, küçük kızıyla kendini eve kapattı Everton, Beşiktaş'a Cenk Tosun'u önerdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti