Yetim Vakfından 21 bin 500 yetime bayramlık kıyafet - Son Dakika

Yetim Vakfından 21 bin 500 yetime bayramlık kıyafet

11.05.2021 12:47
Yetim Vakfından 21 bin 500 yetime bayramlık kıyafet, System.String[]

Yetim Vakfı, dünyanın dört bir yanında yaşayan 21 bin 500 yetim çocuğa bayramlık kıyafet hediye etti.

Yetim Vakfı, dünyanın dört bir yanında yaşayan 21 bin 500 yetim çocuğa bayramlık kıyafet hediye etti.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, bu yıl ramazan kampanyası "Ramazan Bereket, Yetim Emanet" sloganıyla sürdürülürken, zekat, sadaka, fitre ve bağışlar, savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

İhtiyaç sahiplerinin evlerine 5 binin üzerinde iftarlık ve kumanya dağıtılırken, hayırseverlerin bağışladığı zekatlarla 8 binden fazla kişiye yardım yapıldı.

Dünyanın dört bir yanında yaşayan ihtiyaç sahibi 21 bin 500 yetim çocuğa bayramlık giysiler hediye edildi. İçerisinde eğiti ve öğretici setler ile oyuncakların da bulunduğu "Bir Kutu Gülücük" paketleri, salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan 500'den fazla çocuğa ulaştırıldı.

Yetim Vakfı Başkanı Murat Yılmaz, bağışçıların destekleriyle yetimlerin kalplerine dokumak ve yüzlerinde tebessüm oluşturmak için yola çıktıklarını kaydetti.

Yılmaz, "Ramazan boyunca yetimlerle iftar ve sahur sofralarında buluşmak için harekete geçtik. Yetim ailelerimize kumanya, zekat ve fitre desteği sağladık. Yetim sponsorluk projelerimiz kapsamında da bağışçılarımızın destekleriyle yetimlerimizin eğitim, sağlık, barınma gibi tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bu kapsamda ramazan ayında tam 1000 yetim çocuğumuzu yetim sponsorluk programımıza dahil ettik. Allah vesile olan tüm bağışçılarımızdan razı olsun. Hayırlı bayramlar dileriz." açıklamasında bulundu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yetim Vakfından 21 bin 500 yetime bayramlık kıyafet - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Bülent Uygun, tatil yaptığı oteli protesto eden çevrecilere ağzına geleni söyledi 19:51 Bülent Uygun, tatil yaptığı oteli protesto eden çevrecilere ağzına geleni söyledi Ünlü oyuncu Fahriye Evcen'in sauna pozu ortalığı yıktı geçti 19:38 Ünlü oyuncu Fahriye Evcen'in sauna pozu ortalığı yıktı geçti HDP kapatılırsa oylar kime gidecek? Ünlü anketçi son araştırmalarından çıkan sonuçları paylaştı 19:21 HDP kapatılırsa oylar kime gidecek? Ünlü anketçi son araştırmalarından çıkan sonuçları paylaştı
Son Dakika: Beşiktaş, Sergen Yalçın'la anlaşma sağladı 19:07 Son Dakika: Beşiktaş, Sergen Yalçın'la anlaşma sağladı Tasarı yasalaştı, trafik sigortası poliçe fiyatları düşüyor 18:23 Tasarı yasalaştı, trafik sigortası poliçe fiyatları düşüyor 1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik yapılarını iki fabrikada tam 2 bin işçi üretiyor 16:46 1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik yapılarını iki fabrikada tam 2 bin işçi üretiyor
Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor 16:12 Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor Son Dakika! Yerli koronavirüs aşısının adı belli oldu: TURKOVAC 16:08 Son Dakika! Yerli koronavirüs aşısının adı belli oldu: TURKOVAC
Advertisement