Bülent Arınç'ın ardından YİK Üyesi Cemil Çiçek de 18 bin TL maaş aldıklarına dair iddialara cevap verdi - Son Dakika

Bülent Arınç'ın ardından YİK Üyesi Cemil Çiçek de 18 bin TL maaş aldıklarına dair iddialara cevap verdi

7 ay önce

YİK Üyesi Cemil Çiçek, ilk toplantıda zam kararı alıp 13 bin TL olan maaşı 18 bin TL'ye çıkardıklarına dair iddialara "Vallahi maaş falan konuşulmadı" diyerek yanıt verdi. YİK Üyesi Bülent Arınç da zam haberlerini yalanlamıştı.

Bülent Arınç'ın ardından YİK Üyesi Cemil Çiçek de 18 bin TL maaş aldıklarına dair iddialara cevap verdi, System.String[]

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi, eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, kamuoyunda tartışılan zam iddialarıyla ilgili olarak açıklama yaptı. Çiçek şu ana dek resmi bir toplantı yapılmadığını belirterek "Bazı arkadaşların bir araya geldiği ortamda da vallahi maaş falan konuşulmadı" dedi. TBMM eski Başkanı ve YİK Üyesi Bülent Arınç'ta zam iddialarını dün yaptığı açıklamada yalanlamıştı.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, YİK Üyesi, TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'ın açıklamalarıyla başlayan zam tartışmalarını köşesine taşıdı. Zeyrek, "Konuşmaya değer Sayın Arınç" başlığıyla yayımlanan yazısında Cemil Çiçek'in tartışmalara dair açıklamalarını aktardı.

"ZAM YAPILDI MI?"

Çiçek, "Size zam yapıldı mı?' sorusuna "Şu ana dek resmi bir toplantı yapılmadı. Bazı arkadaşların bir araya geldiği ortamda da vallahi maaş falan konuşulmadı. Maaşı belirlemek zaten bizim yetkimizde değil." diyerek yanıt verdi.

Cemil Çiçek

"NE DEDİKODU YAPTILAR"

"AK Parti içinden çıkacak 'yeni partilere gitmesinler diye YİK'e alındılar' yorumlarını anımsattım" diyen Zeyrek, Çiçek'in şu sözlerini aktardı:

"Bu tür tartışmalar ilk defa çıkmıyor. Benzer dönemlerde, benzer fikirler söylenir. Bazıları iyi niyetle yapar. Bazıları hem nalına hem mıhına vurur. Ancak bazıları tamamen kötü niyetlidir. Arkadaşım, hemşehrim Haşim Kılıç'ın annesinin cenaze törenine katıldım diye ne dedikodu yaptılar. Burada bizlere önemli bir görev ve sorumluluk atfediliyor. İş değil maaş konuşuluyor. Biz zaten zaman zaman bu işi yapıyor, önemli konulardaki görüşlerimizi en üst seviyede iletiyorduk."

YİK'İN GÖREVLERİNİ ANLATTI: MGK'NIN SİVİL ŞEKLİ

YİK'in görevlerini anlatan Çiçek, "Herhangi bir icra yanı yok. Ancak danışmanlıktan da farklı olması gerekiyor, yeterince danışman var zaten. İsmi geçenler siyasetin içinden gelen isimler. Ciddi konularda deneyimlerini aktarır, tavsiyede bulunabilirler. Milli Güvenlik Kurulu'nun sivil bir şekli gibi düşünün." dedi.

ARINÇ NE DEMİŞTİ?

Maaşının 13 bin liradan 18 bine çıkarıldığı iddia edilen Bülent Arınç, "Yapılan toplantıda YİK üyelerinin maaş konusunun gündeme gelmediğini ve üyelerin kendi maaşlarını belirleme gibi bir tasarrufları olmadığını belirtmek isterim. Bu konuda tek yetkili makam Sayın Cumhurbaşkanımızın kendisidir" demişti.

Bülent Arınç'ın ardından YİK Üyesi Cemil Çiçek de 18 bin TL maaş aldıklarına dair iddialara cevap verdi
YİK Üyesi Bülent Arınç, "18 bin TL maaş" iddiasına yanıt verdi

18 bin TL maaş aldığı söylenen Arınç'ın "Edepsizler" çıkışına Kılıçdaroğlu'ndan tepki: Aynaya bakacaksın

"YİK üyeleri kendi maaşlarına zam yaptı" haberinin ardından Bülent Arınç'ın canlı yayındaki sözleri gündem oldu

Haber Yayın Tarihi: 03.07.2019 08:16 Son Dakika

Pakistanlı Hulk, kendisiyle evlenmek isteyen 300 kadını cılız olduğu için geri çevirdi
Firari asker, 26 yıl sonra yol kontrolünde yakalandı Emekliler yeni promosyon ödemelerini 1 Mart itibariyle alacak

Son Dakika Haberleri