Yıkama Merkezleri Öğrencileri Çamaşır, Ütü Derdinden Kurtarıyor - Son Dakika

Yıkama Merkezleri Öğrencileri Çamaşır, Ütü Derdinden Kurtarıyor

19.02.2012 11:41
Yıkama Merkezleri Öğrencileri Çamaşır, Ütü Derdinden Kurtarıyor, System.String[]

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı giysi yıkama merkezleri, 6 yıldır ücretsiz olarak üniversite öğrencilerine hizmet veriyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı giysi yıkama merkezleri, 6 yıldır ücretsiz olarak üniversite öğrencilerine hizmet veriyor. Merkez, çamaşırları ücretsiz yıkıyor, kurutuyor, ütüleyip öğrencilere teslim ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Cebeci ve Beşevler semtinde açtığı merkezler, metropolde öğrenci olarak kalmanın zorluklarını bir nebze olsun hafifletmeyi amaçlıyor. Mesai saatlerinde hizmet veren giysi yıkama merkezlerinden yararlanabilmek için Ankara'da eğitim veren üniversitelerden birinde okuyor olmak gerekiyor. Ayrıca bir kereye mahsus öğrenci kimliği fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet resim ve her sene yenilenmek üzere üniversite öğrenci belgesi verilmesi şart.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre 2005 yılından bugüne kadar 57 bin 247 üniversite öğrencisinin faydalandığı yıkama merkezlerinden yıllık ortalama 9 bin 500 öğrenci hizmet aldı. Üniversiteliler, istedikleri sıklıkta gelip hiçbir ücret ödemeden, herhangi bir malzeme getirmeden çamaşırlarını makineye yerleştirdi, sonra merkez çalışanlarından yıkanmış, kurutulmuş, ütülenmiş şekilde teslim aldı.

Yıkama Merkezleri Öğrencileri Çamaşır, Ütü Derdinden Kurtarıyor
Yıkama Merkezleri Öğrencileri Çamaşır, Ütü Derdinden Kurtarıyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Yıkama Merkezleri Öğrencileri Çamaşır, Ütü Derdinden Kurtarıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 489,5 liradan işlem görüyor Kemar Roofe, orta sahadan attığı golle Avrupa Ligi'ne damga vurdu Maltepe'de film senaryolarını aratmayan karantinadan kaçış planı! Kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtmışlar Emekli milletvekili ve cumhurbaşkanlarına zam! İşte önümüzdeki yıl alacakları maaşlar Kocasını başka bir kadının evinde yakalayan eş, mahalleyi ayağa kaldırdı Melek Aslan cinayetinde korkunç detay: Ablasının çıplak fotoğrafını atıp ''Ablanın geceliği ne kadar'' diye sormuş