Yıkılan binadan tarihi traktör çıktı! 72 yıl önce dönemin milletvekili yapmış - Son Dakika

Yıkılan binadan tarihi traktör çıktı! 72 yıl önce dönemin milletvekili yapmış

02.12.2022 19:01

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde yeniden yapılmak üzere yıkılan binada tarihi traktör bulundu. Dönemin Bolu Milletvekili Vahit Yöndem'in yaptığı traktör, ailesinin ne yapılacağına karar verene kadar bir depoda duracak.

Düzce'nin Akçakoca ilçesi Osmaniye Mahallesi Atatürk Caddesi'ndeki eski binanın yeniden yapılmak üzere yıkılmasına karar verildi. İnşaat firması çalışanları üst katların yıkımını tamamladıktan sonra bodrum kattaki tarihi traktörü çıkarmak için harekete geçti. İş makinesine bağlanan traktör, dışarı çıkarıldı.

Yıkılan binadan, 72 yıl önce dönemin milletvekili tarafından yapılan traktör çıktı

ESKİ MİLLETVEKİLİ TARAFINDAN YAPILMIŞ

Traktörün 1950 ile 1954 yılları arasında Bolu milletvekilliği yapan Vahit Yöndem tarafından yapıldığı öğrenildi. Yöndem'in, patent alamadığı için traktörü seri üretime geçiremediği belirtildi.

Yıkılan binadan, 72 yıl önce dönemin milletvekili tarafından yapılan traktör çıktı

AİLESİNİN KARARI BEKLENİYOR

1950'li yıllarda Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın da Akçakoca'ya gelip incelediği el yapımı traktör, Yöndem ailesinin ne yapılacağına dair kararını verene kadar bir depoda bekletilecek.

Yıkılan binadan, 72 yıl önce dönemin milletvekili tarafından yapılan traktör çıktı

"BABAMLA TARLAYA GİDERKEN KULLANIRDIK"

Vahit Yöndem'in oğlu Dinçer Yöndem, "Ben küçükken, babamla tarlaya giderken bu traktörü kullanırdık. Bu traktörü biz 3 kardeş olarak orada muhafaza etmiştik. Kardeşlerimle konuşup karar vereceğiz. Müzeye de bağışlayabiliriz ama henüz belli değil" dedi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Mengen Belediye Başkanı Bulut'tan Mengen İlçe Devlet Hastanesi'nin Gerede Devlet Hastanesi'ne Bağlanmasına Tepki Mengen Belediye Başkanı Bulut'tan Mengen İlçe Devlet Hastanesi'nin Gerede Devlet Hastanesi'ne Bağlanmasına Tepki Milletvekili Tutdere fatura mağduru akaryakıt istasyonlarını gündeme taşıdı Milletvekili Tutdere fatura mağduru akaryakıt istasyonlarını gündeme taşıdı Karaman Milletvekili Eser rektör Gavgalı'yı ziyaret etti Karaman Milletvekili Eser rektör Gavgalı'yı ziyaret etti

Son Dakika Güncel Yıkılan binadan tarihi traktör çıktı! 72 yıl önce dönemin milletvekili yapmış - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement