Son Dakika Haberleri: Yıkılan Huzurevi 2 Yıl İçinde Yenilenerek Açılacak

Yıkılan Huzurevi 2 Yıl İçinde Yenilenerek Açılacak

9 gün önce

Kocaeli Valiliği, depreme dayanıksız bulunduğu için yıkılan İzmit Huzurevi'nin, 2020 yılında tamamlanacak yeni binasında hizmete girmesinin planlandığı bildirildi.

Yıkılan Huzurevi 2 Yıl İçinde Yenilenerek Açılacak, System.String[]
 Kocaeli Valiliği, depreme dayanıksız bulunduğu için yıkılan İzmit Huzurevi'nin, 2020 yılında tamamlanacak yeni binasında hizmete girmesinin planlandığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Afet Riski Altındaki Alanların Tespiti ve Dönüştürülmesi Yönündeki Kanun'a uyarınca yapılan analiz çalışmalarıyla Turgut Mahallesi'ndeki 1983 yılında yapılmış huzurevi binasının depreme dayanıksız olduğunun belirlenerek, 2017 Kasım ayında yıkıldığı hatırlatıldı.

Huzurevinin yeniden yapım işinin Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yatırım programına alındığı ve bu doğrultuda gerekli çalışmaların yürütüldüğü ifade edilen açıklamada, şu bilgiler aktarıldı:

"Proje ihalesini alan firma tarafından çalışmalara başlamıştır. Projenin 2018 Haziran ayında tamamlanması, proje bitim tarihi itibarıyla da yapım ihalesi gerçekleştirilmesi ve 2018 yılı sonunda bina yapım işine başlanarak 2020 yılında bitirilmesi planlanmaktadır."

YORUMLAR


Kocaeli'de Hayvan Çalmaya Giden Hırsızlar, Ev Sahibini Pompalı Tüfekle Vurdu Trabzonspor, Geriye Düştüğü Maçta Alanyaspor'u 2-1'le Geçti

Bayern Münih'in 70 Maçlık Gol Atma Serisi Bitti Kayserispor, Kasımpaşa Engelini 3 Golle Aştı: 3-2