Yılanların Öcü" Yeniden İzleyiciyle Buluşacak - Son Dakika

Yılanların Öcü" Yeniden İzleyiciyle Buluşacak

25.02.2015 11:36
Yılanların Öcü

İstanbul Film Festivali'nin, Groupama işbirliğiyle 8 yıl önce başlattığı "Türk Klasikleri Yeniden" projesi kapsamında restore edilecek film belirlendi.

İstanbul Film Festivali'nin, Groupama işbirliğiyle 8 yıl önce başlattığı "Türk Klasikleri Yeniden" projesi kapsamında restore edilecek film belirlendi.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı'ndan (İKSV) yapılan açıklamaya göre, Türk sinemasının başyapıtları arasında sayılan Fakir Baykurt'un aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan ve Metin Erksan imzalı  "Yılanların Öcü" filmi, sinemaya yeniden kazandırılacak.

34. İstanbul Film Festivali'nde, proje kapsamında yapılacak özel gösterimde bu yıl Metin Erksan'ın yönettiği, başrollerini Fikret Hakan, Nurhan Nur, Aliye Rona, Kadir Savun, Şadiye Arcıman ve Erol Taş'ın paylaştığı "Yılanların Öcü" filmi izleyiciyle buluşacak. Yılanların Öcü, Fanatik Film tarafından restore edilecek.

Groupama, İstanbul Film Festivali işbirliğiyle sürdürdüğü "Türk Klasikleri Yeniden" projesiyle Türk sinemasının önemli yapıtlarının yıllar sonra yenilenerek, tekrar sinemalarda gösterime hazır hale getirilmesini sağlıyor.

Sinemaseverler, daha önceki festivallerde Yavuz Turgul'un yönettiği  "Muhsin Bey", Erden Kıral'ın  "Bereketli Topraklar Üzerinde", Lütfi Ö. Akad'ın "Vurun Kahpeye", Atıf Yılmaz'ın "Selvi Boylum Al Yazmalım", Memduh Ün'ün  "Üç Arkadaş", Halit Refiğ'in "Gurbet Kuşları" ile Lütfi Ö. Akad'ın "Vesikalı Yarim" filmlerini restore edilmiş kopyalarından izleme şansı bulmuştu.

İKSV tarafından Akbank sponsorluğunda düzenlenen 34. İstanbul Film Festivali, 4-19 Nisan'da gerçekleştirilecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Yılanların Öcü' Yeniden İzleyiciyle Buluşacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Protesto sonrası yayıncı kuruluş atağa geçti! Fenerbahçe'den yanıt gecikmedi Sibel Can ve Hakan Altun, şov projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor İçişleri Bakanı Soylu: Polis Arama Kurtarma Birimi'ni cuma günü başlatıyoruz Fenerbahçe, Ankaragücü maçı esnasında yayıncı kuruluşu protesto etti Ani bir kararla ayrılan Hadise ve Kaan Yıldırım sürpriz bir şekilde barıştı Çukur dizisinde Yamaç'a hayatının dayağını atan maskeli dövüşçünün kimliği ifşa oldu DSÖ'den koronavirüs aşısı açıklaması: Dünya feci bir ahlaki başarısızlığın eşiğinde Feci kazada bir aile paramparça oldu: Anne ve oğlu öldü, baba ağır yaralı