Son Dakika Haberleri: Yılbaşı Hindileri Elde Kaldı

Yılbaşı Hindileri Elde Kaldı

7 yıl önce

Edirne'de yılbaşından önce tanesi 60 liradan satılan canlı hindilerin elde kalmasından dolayı fiyatının 50 liraya düştüğü bildirildi.

Yılbaşı Hindileri Elde Kaldı, System.String[]
Edirne'de yılbaşından önce tanesi 60 liradan satılan canlı hindilerin elde kalmasından dolayı fiyatının 50 liraya düştüğü bildirildi.

Edirne Ulus Pazarı'nda, Hacıumur Köyünde hindi üretimi yapan Dilek Çakıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 yıldır hindi üretip sattığını söyledi.

Önceki yıllarda hindi satışlarının daha iyi olduğunu vurgulayan Çakıcı, şöyle devam etti:

"Yılbaşından önce ortalama 5 kilo ağırlığındaki canlı hindileri 60 liradan satıyordum. Önceki yıllara oranla bu yıl canlı hindi satışı çok düştü. Gördüğünüz gibi hindiler elimizde kaldı.

Canlı hindiyi yapmasını bilmeyenler, marketleri tercih etti. Marketler, hindiyi pişirime hazır sattıkları için vatandaş da kolaylık olsun diye oralardan alıyor. Daha fazla zarar etmemek için fiyatı düşürdük. Ama yinede satamıyoruz. Bugün 1 tane hindi satabildim. Hindiler elimizde kaldı."

- EDİRNEAğaca bağlı olarak bulunan köpeğe tecavüz edildiği ortaya çıktı Ünlü Model Sarah Kohan, Aşkını İtiraf Etti: Senin İçin Deliriyorum

Türk Yetkililer, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu Aramasında 'Mavi Işık' Yöntemi Kullandı