Yılda Ortalama 3,5 Milyon Kez Aranıyor - Son Dakika

Yılda Ortalama 3,5 Milyon Kez Aranıyor

26.11.2012 12:04
Yılda Ortalama 3,5 Milyon Kez Aranıyor, System.String[]

Konya Sağlık Müdürü Küçükkendirci, Konya 112 Acil Servisi'nin her yıl ortalama yaklaşık 3,5 milyon kez arandığını, söyledi.

Konya Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, Konya 112 Acil Servisi'nin her yıl ortalama yaklaşık 3,5 milyon kez arandığını, ambulansların 2 milyon 980 bin kilometre yol yaparak 350 bin litre yakıt tükettiğini bildirdi.

Küçünkendirci, yaptığı yazılı açıklamada, 112 Acil Servisi'nin günde yaklaşık 10 bin aramaya cevap verdiğini, ekiplerin her gün ortalama 350 vakaya müdahale ettiğini dile getirdi.

-Ortalama ulaşma süresi 6 dakika-

Konya ve ilçelerinde toplam 56 acil yardım istasyonu kurduklarını hatırlatan Küçükkendirci, şunları kaydetti:

"Konya'da 10 yıl önce 130 bin kişiye bir istasyon düşmekteydi. Şu anda ise 35 bin kişiye bir istasyon düşmektedir. Gelen ihbarlar sonrası en kısa sürede olay yerine ambulansın ulaşması için özverili bir çalışma yapılıyor. Hasta yakınları için dakikalar saat gibi gelir. Kişi arar aramaz, ambulans hemen gelsin ister. Olay yerine hemen ulaşılsa bile bazen tepkilere maruz kalınabiliniyor. 112 ambulanslarının şehir içinde meydana gelen vaka ihbarlarına ulaşma süresinin ortalama 6 dakikadır. Şehir içinde meydana gelen vakaların yüzde 92'sine ilk 10 dakikada, kırsalda olan vakaların ise yüzde 94'üne yarım saatte ulaşılıyor. Konya 112 Acil Servisi her yıl ortalama yaklaşık 3,5 milyon kez aranıyor. Ambulanslar 2 milyon 980 bin kilometre yol yaparak 350 bin litre yakıt tüketiyor."

Küçükkendirci, bazı vatandaşların servisten nasıl faydalanması gerektiğini bilmediğini, art niyetli davranılmasından dolayı çeşitli sıkıntılar yaşanabildiğini vurguladı.

Muhabir: Metin Bolat

Yayıncı: Murat Aslan - KONYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yılda Ortalama 3,5 Milyon Kez Aranıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Bu görüntüler bugün çekildi! Alanya'da sahiller yaz aylarını aratmadı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi BM'nin yıllardır uygulamadığı kararı Azerbaycan ordusu uyguladı! Zengilan ve Horadiz kentleri işgalden kurtarıldı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı İYİ Parti'de FETÖ kavgası büyüyor! Ümit Özdağ'dan Akşener'e yanıt gecikmedi: Bombanın pimini çekenlere baksın Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu