Yıldırım Demirören, Tff Seçimlerinde Aday Olursa, Kulüpteki Görevinden En Kısa Sürede İstifa Edecek - Son Dakika

Yıldırım Demirören, Tff Seçimlerinde Aday Olursa, Kulüpteki Görevinden En Kısa Sürede İstifa Edecek

18.02.2012 23:13
Yıldırım Demirören, Tff Seçimlerinde Aday Olursa, Kulüpteki Görevinden En Kısa Sürede İstifa Edecek, System.String[]

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığına adaylığını koyması büyük ölçüde kesinleşti.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığına adaylığını koyması büyük ölçüde kesinleşti.

Beşiktaş Kulübü'nün de başkanı olan Yıldırım Demirören'in, TFF başkanlığına aday olması halinde hem Siyah-beyazlı kulübün, hem de TFF'nin statü kurallarına göre bazı gereklilikleri yerine getirmesi gerekiyor. Yıldırım Demirören'in öncelikle en kısa zamanda Beşiktaş başkanlığından istifa edip, kararını kamuoyuna açıklaması gerekiyor. Daha sonra da bu istifa dilekçesini federasyon seçimlerinin olduğu gün kongre divanına ibra edecek.

Beşiktaş Kulübü'nün kendi iç tüzüğüne göre, yönetim kurulundan başkan istifa ederse, yönetim kurulu üyeleri de istifa etmiş sayılıyor. Bu kural çerçevesinde Demirören ve yönetimin tamamen istifa edeceği anlamı ortaya çıkıyor. İstifa ettiği günden 1 ay sonra siyah-beyazlı kulüpte olağanüstü seçimli genel kurul gerçekleştirilecek. Bu bir aylık sürede Beşiktaş Yönetim Kurulu Başkanlığı, divan kuruluna sevk edilmiş olacak. Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, bir aylık süreyle Beşiktaş Kulübü'nün yönetim kurulu başkanlığını yürütmüş olacak.

Yıldırım Demirören, Tff Seçimlerinde Aday Olursa, Kulüpteki Görevinden En Kısa Sürede İstifa Edecek

- Kaynak: DHA

Son Dakika Spor Yıldırım Demirören, Tff Seçimlerinde Aday Olursa, Kulüpteki Görevinden En Kısa Sürede İstifa Edecek - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Gaziantep Teknik Direktörü Marius Sumudica, Etik Kurulu'na sevk edildi Real Madrid, evinde Shakhtar Donetsk'e 3-2 mağlup oldu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı