Yıldız Kenter: Şükran Hayatımın Şansıydı - Son Dakika

Yıldız Kenter: Şükran Hayatımın Şansıydı

Yıldız Kenter: Şükran Hayatımın Şansıydı
Son Güncelleme: 21.04.2012 14:43

Aydın'ın Çine İlçesi'ni ziyaret eden ünlü tiyatrocu Yıldız Kenter, Çineli eşi Şükran Güngör ve aşklarının bilinmeyen yönlerini anlattı.

Aydın'ın Çine İlçesi'ni ziyaret eden ünlü tiyatrocu Yıldız Kenter, Çineli eşi Şükran Güngör ve aşklarının bilinmeyen yönlerini anlattı. Kenter, "Şükran benim hayatımın şansıydı" dedi.

Eşi Şükran Güngör'ü ilk olarak Küçük Sahne'de "Dünkü Çocuk" adlı oyunu oynarken tanıdığını belirten Kenter, "Sade, gerçekçi ve dürüst bir oyuncuydu. Hiçbir numarası yoktu. Bu Şükran'ın karakterinin de bir şeklidir. Çok farklı, önemli özellikleri olan bir duruşu, dimdik bir şekli vardı Şükran'ın. Korkusuzdu, ödün vermezdi. Benim sevgilimdi. Ömrüm boyunca sevgilim olarak kaldı. Ben ölünceye kadar da öyle kalacak. Şükran benim hayatımın şansıydı" diye konuştu.

"ŞÜKRAN, ÇİNE'Yİ HEP SEVDİ"

Şükran Güngör'ün Çineli olduğunu kaydeden Kenter, "Çok hoş bir isim Çine. Duyduğum andan itibaren sevdim ben Çine adını ve Çine'yi. Çine adının bir büyüsü, bir cazibesi vardır benim için. Bunun nedeni belki de Şükran'ın memleketi olmasındandır, bilmiyorum. Çine adı geçtiğinde Şükran'ın içinde aşk uyanır, gözleri parlardı, aşkı ortaya çıkardı o an. Çine'yi hep sevdi Şükran. Ailesine ve Çine'ye hep bağlı kaldı" dedi.

"ÇOK İSTEDİM ONDAN BİR ÇOCUĞUM OLMASINI"

Şükran Güngör ile çocukları olmadığını ancak kendi kızı Leyla'yı ünlü sanatçının evladı olarak gördüğünü ifade eden Kenter, "Her şeyden önce Şükran'ın ailesini çok sevdim. Onlar beni bağırlarına bastılar. 'Aman, oğlumuz çocuklu bir kadınla evlendi' demediler. İyi ki de demediler, çünkü Şükran'ın çocuğu olmadı. Ben çok istedim ondan bir çocuğum olmasını ama olmadı. Çocuğunun olmaması onun için asla sorun teşkil etmedi. Ben kızım Leyla'ya hiçbir telkinde bulunmadım. İlk evlendiğimizde küçüktü daha Leyla. İlk başlarda 'Şükran Bey' diye seslendi. Sonradan 'Şükran Amca, Şükran Ağabey ve Şükran baba' demeye başladı. İlk baştan biliyordum: Şükran Leyla'yı sevecek ve Leyla Şükran'ı çok sevecek. Leyla'ya bir gün olsun 'baba, de' demedim. Kendiliğinden gelişti olaylar ve taşlar yerine oturdu" diyerek sözlerini tamamladı.

Yıldız Kenter, sohbetinin ardından eşi Şükran Güngör'ün fotoğrafları ile poz verdi. - Aydın/ Çine

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yıldız Kenter: Şükran Hayatımın Şansıydı - Son Dakika


Advertisement