Son Dakika Haberleri: 'Yılın Kadın Girişimcisi' Ödülü Gamze Cizreli'nin

'Yılın Kadın Girişimcisi' Ödülü Gamze Cizreli'nin

6 yıl önce

Big Chefs markasının yaratıcısı ve Türkiye'nin önde gelen kadın girişimcilerinden Gamze Cizreli, Ekonomist dergisinin geleneksel olarak düzenlediği 'Yılın İş İnsanları' ödül töreninde 'Yılın Kadın Girişimcisi' seçildi.

'Yılın Kadın Girişimcisi' Ödülü Gamze Cizreli'nin, System.String[]

Ankara'da 2007 yılında kurulan ve bugün tüm Türkiye'ye yayılan Big Chefs restoran zincirinin kurucu ortağı Gamze Cizreli, bu yıl 23. kez düzenlenen ve Mustafa Koç, Bülent Eczacıbaşı, Serpil Timuray, Erdem Başçı ve Acun Ilıcalı gibi isimlerin ödüllendirildiği 'Ekonomide Yılın İş İnsanları' ödül töreninde, ikinci kez 'Yılın Kadın Girişimcisi' ödülüne layık görüldü.

Shangri-La Bosphorus Hotel'de gerçekleşen gecede Gamze Cizreli, ödülünü Doğan Holding CEO'su Yahya Üzdiyen'den aldı. Ödül töreninde bir konuşma yapan Gamze Cizreli, "2014, hayallerimizin fazlasıyla gerçekleştiği bir yıl oluyor. 23. Şubemizi anayurdum, atayurdum, memleketim Diyarbakır'da, surların yanı başında, Fiskaya şelalesine bakan çok güzel bir lokasyonda açıyoruz. Barış sürecini desteklemek, bölgede zaten var olan olağanüstü gastronomi kültürünü batıyla harmanlayarak hem bölge halkını hem ziyaretçileri kucaklayan bir mekan olmak için çok heyecanlıyız. Ardından ilk yurt dışı şubemiz Dubai geliyor. 3 yıl önce bu ödülü aldığımda 300 kişilik olan istihdamımız bu yıl 1500'lerde. Heyecanımız ilk günkü kadar taze, gözlerimiz ilk günkü gibi pırıl pırıl parlıyor. İnanıyorum ki bizler devrimci ruhlu, mücadeleci kadınlar olarak bu ülkedeki değişimin öncüsü olacağız. Hepinize keyifli bir akşam diliyorum, saygılarımı sunuyorum." şeklinde konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 19.04.2014 02:44 Kaynak: BültenlerKocası, kendisiyle barışmak için çatıya çıkan kadını "Beni aldattın" diyerek reddetti
Evlerine gelen temizlikçiden şüphelenip odaya kamera koydular, hayatlarının şokunu yaşadılar "Parti üyeliğim yok" diyen Metin Feyzioğlu'nun CHP'den istifa ettiği ortaya çıktı