Yılın Transferi Lodos, İstanbul'da - Son Dakika

Yılın Transferi Lodos, İstanbul'da

07.09.2012 13:45
Yılın Transferi Lodos, İstanbul'da, System.String[]

İstanbul Akvaryumu'na, Ege Denizi'nden Lodos adında köpek balığı geldi.

Dünyanın en büyük tematik akvaryumu olan ve Florya'da bulunan İstanbul Akvaryumu'na, Ege Denizi'nden Lodos adında bir köpek balığı geldi.

Adı Lodos olan Kemane cinsindeki bir köpek balığı, Ege denizinden Kızıldeniz'den Süveyş Kanalı'nı geçerek İstanbul Akvaryumu'na getirildi. Ege sularına ulaştığı tahmin edilen Lodos üç haftalık adaptasyon sürecinin ardından İstanbul Akvaryum'un güvenli sularına salıverildi. Hamile olan Lodos'un önümüzdeki aylarda 4 ila 14 adet yavru dünyaya getirmesi bekleniyor.

Florya'daki İstanbul Akvaryum'da farklı cinste 20 adet köpek balığı bulunuyor. Haftanın belirli günlerinde yapılan köpek balığı beslemeleri ziyaretçilerin ilgi odağı oluyor. Besleme gün ve saatleri akvaryumun www.istanbulakvaryum.com internet sitesinden duyuruluyor. Uzman akvaristler elleri ile köpek balıklarını beslerken, dışarıdan izleyenler heyecan dolu dakikalar yaşıyor.

İstanbul Akvaryum'a yeni gelen her balık, adaptasyon için bir süre ağırlanıyor. Adaptasyon süreleri üç hafta ve bir ay aralığında değişiyor. Akvaryum şartlarına ayak uydurabilmeleri için 24 saat gözlem altında tutulan balıklar, uzman akvaristlerin denetiminde çok hassas yöntemlerle tanklara alınıyor.

Yılın Transferi Lodos, İstanbul'da

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Yılın Transferi Lodos, İstanbul'da - Son Dakika


Son Dakika

Manchester City'nin takımdan gönderdiği Jeremy Winsten, intihar etti 13 gollü tarihi yenilgiye engel olamayan kaleci Crooij, yaşadıklarını anlattı: Aynaya bakamıyorum Dünyada sadece Tokat'ta çıkan milyonlarca yıllık taş, işlendikten sonra gramı 700 dolardan satılıyor Kocasına mesaj atan Özlem Parlu'nun üzerine yürüyen Selin Ciğerci'ye hapis istemiyle dava açıldı İnternetten satın aldığı sahte alkol nedeniyle 6 kez kalbi duran kadın hayatını kaybetti Korona tedavisi gören İmamoğlu'ndan metro müjdesi: 28 Ekim'de açılıyor, 10 gün ücretsiz olacak Muharrem İnce: Memleket Hareketi'nin kurucularını bir iki gün içinde açıklayacağım Çukur dizisinde, şüpheli şekilde ölü bulunan Aleyna Çakır'ın yaşadıkları canlandırıldı