Adile Naşit ile Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid arasındaki bağ şaşırttı - Son Dakika

Adile Naşit ile Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid arasındaki bağ şaşırttı

04.09.2020 15:52

Türk sinemasının usta isimlerinden Adile Naşit ile Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid'in arasında aileden gelen bir bağ olduğu ortaya çıktı. Naşit'in babasının padişahı bile güldüren kişi olması herkesi şaşkına çevirdi.

Osmanlı padişahı 2. Abdülhamid ve Yeşilçam'ın efsane ismi Adile Naşit arasındaki bağ, sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.

Sultan Abdülhamid 1918'de hayatını kaybederken, Yeşilçam'ın Hafize Ana'sı Adile Naşit 1930 yılında dünyaya geldi. Adile Naşit'in doğrudan olmasa da ailesinin yolu bir dönem Sultan 2. Abdülhamid ile kesişti. Adile Naşit'in babası Naşid Özcan ya da Komik-i Şehir Naşit Bey'dir.

"SULTAN ABDÜLHAMİD'İ GÜLDÜREN ADAM"

Mızıka-i Hümâyun sanatçılarından ve II. Abdülhamid için sahnelenen tiyatro eserlerinde de oynayan baş oyunculardan Naşid Özcan ya da Komik-i Şehir Naşit Bey. Yıl 1924. Ayrıca kendisi "Sultan Hamid'i bile güldüren adam" olarak da tanınıyor. Bu yetenekli sanatçı aynı zamanda Adile Naşit ve Selim Naşit Özcan kardeşlerin babasıdır. Babaları Naşid Özcan'ın yeteneğini alan kardeşler, Türkiye'nin hafızalarına kazınan isimler oldular.

Yıllar sonra Adile Naşit ile Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid arasında bağ şaşırttı
Adile Naşit ve kardeşi
Adile Naşit ile Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid arasındaki bağ şaşırttı

Son Dakika Magazin Adile Naşit ile Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid arasındaki bağ şaşırttı - Son Dakika Magazin

YORUMLAR (8)
  • Adanalı : Durmuş ali KORKMAZ.. sen nesin ademle havadan geldiyse herkes kardeş. Ermenileri küçümseme i san insandır. Mühüm olan ahlakını dürüstlü.. ırkçı olma araştır bak.iyi insan ol yoksa bir türke3 bir kürde gazteci bunlar şu bu diye yazarsa ne olur Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti KKTC seçimleri üzerinden polemik yaşayan Adil Gür ve Kemal Öztürk canlı yayında fena kapıştı "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret