Yıllar sonra ortaya çıkan görüşmede Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sorduğu soru soğuk rüzgarlar estirmiş - Son Dakika

Yıllar sonra ortaya çıkan görüşmede Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sorduğu soru soğuk rüzgarlar estirmiş

30.09.2021 12:10

ABD eski Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmede sorduğu Türkiye'yi karalama amaçlı yapılan Geceyarısı Ekspresi isimli film hakkındaki sorusu sonrası Türk heyetinde soğuk rüzgarlar estirmiş. Trump'un "Filmi izlediniz mi, o sizin için biraz kötü bir film" sorusu sonrası ortamın bir anda gerildiği ve Türk heyetinden konuyla ilgili herhangi bir yorum yapılmadığı gözlemdi.

ABD'nin 45'inci Başkanı Donald Trump'ın yakın kurmayları arasında yer alan ve Trump'ın üçüncü Beyaz Saray basın sözcüsü olarak görev yapan ve aynı zamanda First Lady Melania Trump'ın da özel kalem müdürü olan Stephanie Grisham, o dönemde yaşadıklarını kaleme aldı.

ERDOĞAN İLE TRUMP ARASINDAKİ BİR GÖRÜŞMEYE DE YER VERDİ

Gelecek hafta yayına çıkacak, "I'll Take Your Questions Now" (Şimdi Sizin Sorunuzu Alıyorum) isimli kitapta Grisham, Trump döneminde yaşanan skandalları ve dedikoduları merceğine alıyor. Trump'ın diğer dünya liderleriyle "ilginç" anlarını ve onlar hakkındaki görüşlerinin yer aldığı kitapta, Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında gerçekleşen bir görüşme de yer alıyor.

"GECEYARISI EKPRESİNİ İZLEYEN VAR MI?"

Kitapta, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve heyetiyle bir araya gelen Trump'ın bir anda durduk yere, "Burada Geceyarısı Ekspresi filmini izleyen biri var mı" diye sorduğu ortaya çıktı. Trump'ın daha sonra, "O sizin için biraz kötü bir film" diye sözlerine devam ettiğini aktaran Grisham, Türkiye heyetinden bir tepki ya da reaksiyon gelmediğini söylerken o anda toplantıda soğuk rüzgarların estiği öğrenildi.

"HEYETTEN ÇOK AZ GERİ DÖNÜŞ OLDU"

Grisham, "Heyetten çok az geri dönüş oldu. Belki birkaç kibar kıkırdamalar oldu ve daha sonra görüşme sanki ABD'nin başkanı ağzından bunu yumurtlamamış gibi kaldığı yerden devam etti" yorumunu yaptı.

GECEYARISI EKSPRESİ FİLMİNİN KONUSU

Ünlü yönetmen Alan Parker'ın yönettiği Gece Yarısı Ekspresi'nde, Türkiye'de hapsedilen Amerikalı bir vatandaşın hapishanede yaşadığı şiddete yer veriliyor. Filmin senaristi Oliver Stone ise, daha sonra olayları fazlaca dramatize ettiğini söyleyerek özür diledi.

ABD Başkanı açıkladı! Türkiye'ye uçak satışı yapılacak mı? ABD Başkanı açıkladı! Türkiye'ye uçak satışı yapılacak mı? ABD Başkanı Biden: Türkiye'ye F-16 satmamız ve modernize etmemiz gerekiyor, Kongre'den onay alacağımızı düşünüyorum ABD Başkanı Biden: Türkiye'ye F-16 satmamız ve modernize etmemiz gerekiyor, Kongre'den onay alacağımızı düşünüyorum

Son Dakika Güncel Yıllar sonra ortaya çıkan görüşmede Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sorduğu soru soğuk rüzgarlar estirmiş - Son Dakika


Advertisement