Son Dakika Haberleri: Filistin'de katliam yapan İsrail Başbakanı Netanyahu, Türkiye'nin harekatına "İşgal" dedi

Filistin'de katliam yapan İsrail Başbakanı Netanyahu, Türkiye'nin harekatına "İşgal" dedi

5 gün önce

İsrail Başbakanı Netanyahu, Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna, teröristlere yönelik başlattığı operasyonu kınadı. Netanyahu, "İsrail, Türkiye'nin Suriye'deki Kürt bölgelerine yönelik işgalini şiddetle kınıyor ve Kürtlerin Türkiye ve vekilleri tarafından etnik temizliğine karşı uyarıda bulunuyor" dedi.

Türk ordusunun Fırat'ın doğusunda yer alan terörist oluşumu yok etmek için başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na bir tepki de yıllardır Filistin'de çoluk çocuk demeden katliam yapan İsrail'den geldi.

HAREKATA "İŞGAL" DEDİ

Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatını değerlendiren İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "İsrail, Türkiye'nin Suriye'deki Kürt bölgelerine yönelik işgalini şiddetle kınıyor ve Kürtlerin Türkiye ve vekilleri tarafından etnik temizliğine karşı uyarıda bulunuyor" ifadelerini kullandı.

"İSRAİL, YPG'YE YARDIMA HAZIR"

Netanyahu, ayrıca "İsrail, cesur Kürt halkına insani yardımı sürdürmeye hazırdır" sözlerine yer verdi.

İşte o paylaşım;

Filistin'de katliam yapan İsrail Başbakanı Netanyahu, Türkiye'nin harekatına İşgal dedi
Haber Yayın Tarihi: 10.10.2019 05:07 ABD Savunma Bakanı Mark Esper'den küstah Türkiye açıklaması
Son dakika: Putin'in Suriye Özel Temsilcisi Lavrentyev: Kürtler, Şam ve Moskova arasında anlaşmaya varıldı KKTC'den Ahmet Çakar'a tepki: Kıbrıs Türk Halkı'ndan özür dilesin Mehmet Demirkol, Merih Demiral'a övgü yağdırdı: Dünyanın en iyisi olabilir