Son Dakika Haberleri: Yılmaz Özdil'den Halk TV'ye Esad Eleştirisi

Yılmaz Özdil'den Halk TV'ye Esad Eleştirisi

4 yıl önce

Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil, Halk TV'nin Esad ile yaptığı röportajı, "Kimse Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına hakaret edemez." diyerek eleştirdi.

Sözcü gazetesi yazarı  Uğur Dündar, Halk Tv'de yayınlanan 'Halkın Arenası' programıyla uzun süredir uzak kaldığı ekranlara geri döndü. ESAD'DAN ERDOĞAN'A AĞIR ELEŞTİRİİlk programında oyuncu  Müjdat Gezen ve Hürriyet gazetesi yazarı  Yılmaz Özdil'i ağırlayan Dündar, Halk Tv'nin  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile yaptığı röportajın bir bölümünü ekranlara getirdi. Yayınlanan röportajda Esad'ın Başbakan Erdoğan'a yönelik ağır eleştirilerde bulunduğu dikkatlerden kaçmadı. Röportajda Erdoğan'ın binlerce  Suriye vatandaşının ölümünden sorumlu olduğunu ifade eden Esad, "Erdoğan'ın temsil ettigi bu hükümet;  Suriye'de altyapının yıkılmasından sorumludur. Sadece  Suriye'de değil, tüm bölgede istikrarın baltalanmasından sorumludur. Erdoğan ve arkadaslari  Mısır,  Libya,  Tunus ve bölgenin bir çok ülkesine müdahale ettiler. Aynı zamanda devlet ve halk olarak  Türkiye'yi halkın çıkarlarına karşı bir çok konuya politikalara ve savaşlara bulaştırdılar" dedi. YILMAZ ÖZDİL DAYANAMADI Röportajın yayınlanmasının ardından konuklarının görüşlerine yer veren Dündar,  Yılmaz Özdil'in eleştirel üslubu karşısında kısa süreli şaşkınlık yaşadı. Kimsenin  Türkiye Cumhuriyet'i Başbakanı'na hakaret edemeyeceğini ifade eden Özdil, "Bir insan nasıl olurda onbinlerce insanı öldüren teröristleri destekleyen birine dönüşür? Bu gösterir ki o düzgün biri değil" ifadelerine yer verdi.

MGK Öncesi Ankara'da Sıcak Saatler! Kuvvet Komutanları Tek Tek Çankaya Köşküne Çıkıyor Ünlü Şarkıcı Serkan Kaya, Flört Etmek İçin Attığı Mesaja Aldığı Cevapla Rezil Oldu
NATO Genel Sekreteri: Türkiye, Hava Savunma Sistemleri İçin İki Ülkeyle Daha Görüşüyor!