Yks'nin İkinci Oturumu Olan "Alan Yeterlik Testi" Tamamlandı - Son Dakika

Yks'nin İkinci Oturumu Olan "Alan Yeterlik Testi" Tamamlandı

01.07.2018 16:22
Yks'nin İkinci Oturumu Olan

YÜKSEKÖĞRETİM Kurumları Geçiş Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) tamamlandı.

YÜKSEKÖĞRETİM Kurumları Geçiş Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT)  tamamlandı.

AYT'ye girecek öğrenciler sabah erken saatlerde İstanbul Üniversitesi'nin Beyazıt'ta bulunan yerleşkesine  geldi. Kimlik kontrolü yapılan öğrenciler tek tek sınavların yapıldığı salonlara alındı. 10.15 itibarıyla başlayan sınav, 180 dakika sürdü.

Sınavda en çok matematikte zorlandığını belirten Ayşegül Ertan, "Beklentim fende iyi aslında ama matematik zordu. Dünkü sınav çok daha kolaydı" dedi.  Sözel alan öğrencisi olduğunu söyleyen Fatma Beyza Çakar, "Ben sözelciydim, sayısal çözmedim. Sözel iyiydi. Tarih ve psikolojide birkaç boşum oldu. Şimdi artık sonuçları bekliyoruz. Hedefim edebiyat" diye konuştu.

"SINAV ÇOK KÖTÜYDÜ"

Bir başka öğrenci Burçak Göndeven de,"Sınav çok kötüydü. En çok matematikte zorlandım. Sözel kolaydı. Bilgi ve yoruma dayalı sorular vardı. Türkçe kolaydı. 10-15 tane mantık sorusu vardı. Diğerleri yoruma dayalı sorulardı. Ancak matematik fen zorladı beni. Herhangi bir sonuç beklemiyorum. Artık umudumu yabancı dil sınavına bıraktım" dedi. İstanbul Üniversitesi'ni kazanmayı hedefleyen Taha Yasin Esen ise, "İyi diyelim iyi olsun. Sayısal zordu, dünkü sınavda süre sıkıntısı yaşadım. Artık bakacağız" ifadelerini kullandı.

Üniversite öğrencisi olduğunu ve sınava kendini denemek için girdiğini belirten Evliya Ekinci, "Sınav kolaydı. Çalışanlın rahatlıkla yapabileceği sınavdı. Sayısal da bir komplike sorular vardı. Daha çok bilgi ve yorum ağırlıklı soruları giydirmişti. Çok güzel bir sınavdı. Güzel bir sonuç gelirse, güzel bir tercih yapmaya çalışacağım" şeklinde konuştu.

Nurdan Yücel isimli veli de oğlunun sınava iyi hazırlandığını belirterek, "Oğlum inekler gibi ders çalıştı. Gecesi gündüzü olmadı. Sosyal hayatı olmadı. Daha henüz 18 yaşında bir delikanlı, hiçbir kafeye gidip arkadaşı ile oturmadı. Eminin şu anda sonucu alacak. Ona güveniyorum. Dün yapılan sınavı kolaydı" dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yks'nin İkinci Oturumu Olan 'Alan Yeterlik Testi' Tamamlandı - Son Dakika


Son Dakika

Cüneyt Çakır, BAE'ye gidiyor! Arap Körfez Ligi'nde düdük çalacak 22:26 Cüneyt Çakır, BAE'ye gidiyor! Arap Körfez Ligi'nde düdük çalacak Şampiyonlar Ligi'nde bir benzeri daha yok! Pique hem galibiyeti getirdi hem de tarihe geçti 21:50 Şampiyonlar Ligi'nde bir benzeri daha yok! Pique hem galibiyeti getirdi hem de tarihe geçti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 20:36 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bir avuç ülke" sözleri Rusya'yı kızdırdı: Kabul edilebilir değil
Rusya'da çılgın maç! Leicester City'nin forveti attığı gol sayısıyla tarihe geçti 20:08 Rusya'da çılgın maç! Leicester City'nin forveti attığı gol sayısıyla tarihe geçti YPG'yi Türkiye korkusu sardı! Teröristler, operasyon sinyali sonrası mevzileri güçlendirmeye başladı 19:20 YPG'yi Türkiye korkusu sardı! Teröristler, operasyon sinyali sonrası mevzileri güçlendirmeye başladı İbrahim Erkal'ın belgeselinin gala gecesinde anne Erkal'a büyük ayıp 18:54 İbrahim Erkal'ın belgeselinin gala gecesinde anne Erkal'a büyük ayıp
Bu görüntü Türkiye'de çekildi! İnşaattan düşen işçinin canını emniyet halatı kurtardı 17:35 Bu görüntü Türkiye'de çekildi! İnşaattan düşen işçinin canını emniyet halatı kurtardı Kahramankazan'dan DEVA Genel Başkanı Babacan'a tepki: Seni davar çobanı olarak bile tutmazlardı 14:54 Kahramankazan'dan DEVA Genel Başkanı Babacan'a tepki: Seni davar çobanı olarak bile tutmazlardı
Advertisement