Yoğun kar yağışında yaban hayvanları unutulmadı - Son Dakika

Yoğun kar yağışında yaban hayvanları unutulmadı

24.01.2022 10:18

Yoğun kar yağışında yaban hayvanları unutulmadıOSMANİYE Osmaniye'de etkili olan yoğun kar yağışında yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için seferber olan ekipler diz boyu karda yemleme çalışması yaptı.

Yoğun kar yağışında yaban hayvanları unutulmadı

OSMANİYE Osmaniye'de etkili olan yoğun kar yağışında yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için seferber olan ekipler diz boyu karda yemleme çalışması yaptı.

Osmaniye'nin yüksek kesimlerinde etkili olan yoğun kar yağışında yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü harekete geçti. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Bahçe DKMP Şefliği ve Karatepe Aslantaş Milli Park Şefliği koordinasyonunda Bahçe Kaymakamı Aziz Kayabaşı, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz'ın katılımıyla Bahçe ve Hasanbeyli ilçelerinde yaşayan yaban hayvanlarına saman, kasap artığı, ekmek ve buğday olmak üzere toplamda bin 600 kilogram yem bırakıldı.

Ekipler, sürdürülebilir yaban hayatının devamı için olumsuz hava koşullarında yaban hayvanlarının besin bulmasına yardımcı olmak amacıyla yemleme çalışmalarına devam edileceğini bildirdi.

YORUMLAR
500
U18 Basketbol Milli Takımı, Avrupa ikincisi oldu U18 Basketbol Milli Takımı, Avrupa ikincisi oldu Vahit Kirişci: 'Tmo'nun Stoklarında Ahmet Amcamın Ürettiği Hububatın Kendisi Var, 4 Milyon Tona Ramak Kaldı' Vahit Kirişci: 'Tmo'nun Stoklarında Ahmet Amcamın Ürettiği Hububatın Kendisi Var, 4 Milyon Tona Ramak Kaldı' Osmaniye'de üretilen tespihler 50'den fazla ülkeye ihraç ediliyor Osmaniye'de üretilen tespihler 50'den fazla ülkeye ihraç ediliyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Yoğun kar yağışında yaban hayvanları unutulmadı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement