Yoğun Sis Hayatı Olumsuz Etkiledi - Son Dakika

Yoğun Sis Hayatı Olumsuz Etkiledi

21.12.2017 14:08

Iğdır kent merkezinde dün geceden beri görülen sis, hayatı olumsuz etkiliyor.

Iğdır kent merkezinde dün geceden beri görülen sis, hayatı olumsuz etkiliyor.

Kentte akşam saatlerinden itibaren devam eden sis nedeniyle bazı bölgelerde görüş mesafesi 10 ile 20 metreye kadar düştü. Özellikle sürücülerin trafikte rahat ilerlemesine engel olan sis nedeniyle polis ekipleri de sürücüleri dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları yönünde uyardı. Sisten hem yayalar hem de araç sürücüleri olumsuz etkilendi.

Sürücülerden Sinan Kaplan AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun sisten dolayı trafikte güçlükle hareket ettiklerini belirtti.

Görüş mesafesinin çok düşük olduğu yolda güçlük çektiklerini anlatan Kaplan, "Trafik kazası riski çok, biz de yolda daha dikkatli hareket ediyoruz. Diğer sürücü arkadaşlarıma da tavsiyem yollarda kontrollü ilerlemeleridir." dedi.

Sisin yoğun olduğu bölgelerde binalar ve ağaçlar da gözden kayboldu.

"Kurtlar bu havaları çok seviyor endişeliyiz"

10 ila 20 metreye kadar düşen görüş mesafesinde arazide sürülerini otlatmak isteyen çobanlar ise kurt saldırısına karşı endişeli. Çobanlar muhtemel kurt saldırılarına karşı sürülerinin etrafında sürekli daireler çizerek önlem almaya çalıştı.

Koyunlarını merada otlatan Süleyman Ayba, kurtların sisli, puslu havaları çok sevdiğini, koyunlarını otlatırken kurt saldırısına karşı çok tedirgin olduğunu söyledi.

Sürekli sürünün etrafından tur attığını anlatan Ayaba, "Koyunları burada otlatıyorum, ama hava çok sisli, bu da beni korkutuyor. Artık yapacak bir şey yok. Tek yapabileceğimiz kurtlara karşı gözümü dört açmaktır." diye konuştu.

Hava sıcaklığının 4 derece ölçüldüğü kentte sisin aralıklarla süreceği kaydedildi.

Minibüs akaryakıt istasyonun fiyat panosuna çarptı: 2 ölü, 1 ağır yaralı (2) Minibüs akaryakıt istasyonun fiyat panosuna çarptı: 2 ölü, 1 ağır yaralı (2) Hayvanlarını otlatırken sara krizi geçirerek vefat eden kişi gözyaşları içinde toprağa verildi Hayvanlarını otlatırken sara krizi geçirerek vefat eden kişi gözyaşları içinde toprağa verildi Son dakika haberi | Sara hastası çoban arazide ölü olarak bulundu Son dakika haberi | Sara hastası çoban arazide ölü olarak bulundu
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yoğun Sis Hayatı Olumsuz Etkiledi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement