Yok Artık Dedirten Skandal - Son Dakika

Yok Artık Dedirten Skandal

18.01.2012 20:40
Yok Artık Dedirten Skandal, System.String[]

4'üncü gününde yaşam mücadelesini kaybeden bebeğin otopsi raporundan öyle bir sonuç çıktı ki.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde erken doğumla dünyaya gelen ve kuvözdeki 4'üncü gününde yaşam mücadelesini kaybeden bebeğin otopsi raporunda "hiç yaşamamış" olduğunun belirtilmesi üzerine aile, ihmal iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Alınan bilgiye göre, Denizli'de Hürriyet İlköğretim Okulu'nda sınıf öğretmenliği yapan Sinem Sultan Savaş, hamileliğinin 8'inci ayında PAÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Kadın ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Babür Kaleli'nin yaptığı operasyonla bir erkek bebek dünyaya getirdi.

Savaş'ın bebeği doğumdan sonra yenidoğan ünitesinde kuvöze konuldu. Halk eğitim merkezinde öğretmen olan baba Nevzat Savaş (38), cep telefonuyla bebeğin kuvözde fotoğraflarını çekti. Doğum raporunu alan baba, bebeklerine Mustafa ismini vererek, 24 Haziran 2011 tarihinde nüfus cüzdanı çıkarttı.

Doğumdan 4 gün sonra Savaş çiftine, hastane tarafından bebeklerinin akciğer yetmezliğinden öldüğü bilgisi verildi. Aile, olayda ihmalin söz konusu olabileceği gerekçesiyle cumhuriyet savcılığına suç duyurunda bulundu.

Başlatılan soruşturma kapsamında, PAÜ Adli Tıp Kurumu ve İzmir Adli Tıp Kurumunda yapılan iki ayrı otopside bebeğin doğumdan sonra "hiç yaşamadığı" şeklinde ifadelerin yer alması sonucu, Savaş çifti, hastane yönetimine dava açtı.

Sinem Sultan Savaş, otopsi raporlarının kendilerini şaşkına çevirdiğini, doğumdan sonra kendisine bebeğin sağlıklı olduğunun söylendiğini, karışma ihtimaline karşı yapılan DNA testi sonucunda bebeğin kendilerine ait olduğunun ortaya çıktığını ifade etti.

Doğumu yaptıran Kadın ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Babür Kaleli ise "Gerekli ifademi Cumhuriyet Savcılığı'na verdim. Bizim bir ihmalimiz yok. Bebeğin değişmesi veya karışması diye bir şey asla olamaz" diye konuştu.

PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Uğur Koltuksuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayda herhangi bir ihmal ya da karışıklığın söz konusu olmadığını, sorunun, otopsi raporunun bilimsel olarak değerlendirilmemesinden kaynaklandığını kaydetti.

DENİZLİ

Yok Artık Dedirten Skandal

- Kaynak: AA

Son Dakika Sağlık Yok Artık Dedirten Skandal - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Tümer Metin'in sert eleştirileri sonrası Beşiktaş'tan çarpıcı paylaşım: Sergen Yalçın'ın yanındayız İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi İstanbul'daki vaka sayıları ne durumda? İşte en çok artış olan 8 ilçe İki kamyonun kafa kafaya çarpıştığı kazada, yol kan gölüne döndü: 3 ölü, 1 yaralı Eğlence mekanlarına getirilen gece yarısı yasağı erken saate çekiliyor Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan skandal karikatürle ilgili Türkiye'den Fransa'ya nota Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum