YÖK'ün Web Sayfasında Başlatılan Forum Uygulaması - Son Dakika

YÖK'ün Web Sayfasında Başlatılan Forum Uygulaması

18.02.2012 12:57
YÖK'ün Web Sayfasında Başlatılan Forum Uygulaması, System.String[]

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof.Dr.Gökhan Çetinsaya, YÖK'ün web sayfasında başlattıkları forum uygulamasında önce öğretim üyesi yetiştirme programını (ÖYP), sonrasında da denklik konusunu tartışmaya açtığını belirterek, "Verimli"...

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, YÖK'ün web sayfasında başlattıkları forum uygulamasında önce öğretim üyesi yetiştirme programını (ÖYP), sonrasında da denklik konusunu tartışmaya açtığını belirterek, "Verimli tartışmalar geçiyor. Bunların içinde en ayrıntılı öneriler getiren, tartışma yaratan 20 mesajı seçim, o 20 kişiyle toplantı yapacağım" dedi.

Çetinsaya, "Üniversiteler Bölge Toplantıları"nın ikincisini Marmara Üniversitesi Rektörlük Binasında İstanbul ve Trakya'daki devlet üniversiteleri ile gerçekleştirdi.

Önce üniversitelerin öğrenci konsey başkanlarıyla daha sonra da devlet üniversiteleri rektörleriyle bir araya geldiği toplantının açılışında konuşan Çetinsaya, göreve atandığında rektörlere "Lütfen Ankara'ya gelmeyin, ben sizlerin ayağına geleceğim" dediğini anımsattı.

Bu çerçevede ilk olarak, deprem sonrasında Van'a özel bir ziyaret gerçekleştirdiğini, "Üniversiteler Bölge Toplantıları"nın ilkini ise Mardin'de, Doğu Anadolu bölgesi üniversitelerinin rektörleri ve öğrenci konseyi başkanlarıyla yaptığını anlatan Çetinsaya, İstanbul ve çevresinde çok sayıda üniversite bulunması dolayısıyla bu bölgeye yönelik birkaç toplantı düzenleyeceklerini, ilkini de devlet üniversiteleriyle gerçekleştirdiklerini söyledi.

Çetinsaya, bu toplantılarla üniversitelerde yaşanan sorunları masaya yatırmayı, analiz etmeyi ve çözüm yolları bulmayı amaçladıklarını ifade ederek,

"Kamuoyunda, sanki YÖK sadece rektörlerle ilgiliymiş gibi bir algı var. YÖK, öğrenciler, öğretim üyeleri, asistanlar, araştırma görevlileri, yüksek lisans öğrencileriyle ilgili bir kurum. Bütün bu kesimler bizim paydaşımız" diye konuştu.

Bu paydaşlarla doğrudan iletişim kurabilmek için birkaç koldan çalışmalar yürüttüklerini aktaran Çetinsaya, YÖK'ün web sayfasında başlattıkları forum uygulaması hakkında şu bilgileri verdi:

"Bu forumda, öğretim üyesi yetiştirme programını ilk olarak tartışmaya açtım. Çok da verimli oldu. Birkaç gün önce de denklik konusunu tartışmaya açtım. Verimli tartışmalar geçiyor. ÖYP ile ilgili foruma da binlerce katkı var. Bunların içinde en ayrıntılı öneriler getiren, tartışma yaratan 20 mesajı seçip, o 20 kişiyle toplantı yapacağım. Ayrıntısıyla onlarla görüşmek istiyorum. Bunu diğer konularda da inşallah devam ettireceğiz."

Çetinsaya, diğer bölgelerde de üniversite rektörleri ve öğrenci temsilcileriyle bir araya geldikten sonra düzenleyeceği toplantı ile politikalarını ve yürüyeceği yolu kamuoyuyla paylaşacağını belirtti. - İSTANBUL

YÖK'ün Web Sayfasında Başlatılan Forum Uygulaması

- Kaynak: AA

Son Dakika Eğitim YÖK'ün Web Sayfasında Başlatılan Forum Uygulaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu Kasımpaşa-Göztepe maçında VAR incelemesinin uzun sürmesi tartışmalara neden oldu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Öldü denilerek morga kaldırılan bebeğin yaşadığı ortaya çıktı Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi