Yol Kenarı" Filmi 25 Mayıs'ta Vizyona Girecek - Son Dakika

Yol Kenarı" Filmi 25 Mayıs'ta Vizyona Girecek

18.05.2018 15:09
Yol Kenarı" Filmi 25 Mayıs'ta Vizyona Girecek

Tayfun Pirselimoğlu'nun yazıp yönettiği, 37. İstanbul Film Festivali'nde iki ödülle dönen "Yol Kenarı" filmi, 25 Mayıs'ta vizyona girecek.

Tayfun Pirselimoğlu'nun yazıp yönettiği, 37. İstanbul Film Festivali'nde iki ödülle dönen "Yol Kenarı" filmi, 25 Mayıs'ta vizyona girecek.

Mitra Filmcilik'in yapımcılığında çekilen filmde Tansu Biçer, Nalan Kuruçim, Taner Birsel, Haydar Şişman ve Ercan Kesal'ın yanı sıra 2016'da vefat eden İsrafil Köse rol alıyor.

Daha önce "Rıza", "Pus", "Saç" ve "Ben O Değilim" gibi filmlere imza atan Tayfun Pirselimoğlu'nun son filminde görüntü yönetmenliğini Andreas Sinanos'un üstleniyor.

Yaklaşık iki saat süren siyah beyaz filmin özgün müziklerinde de Yunan müzisyen Nikos Kypourgos'un imzası bulunuyor.

Bu yıl İstanbul Film Festivali'nde Pirselimoğlu'na "En İyi Yönetmen", Tansu Biçer'e "En İyi Erkek Oyuncu Ödülü" kazandıran film, Ankara Uluslararası Film Festivali'nde de Natali Yeres'e "En İyi Sanat Yönetmeni" ödülünü getirdi.

Dram-gerilim türündeki filmin konusu özetle şöyle:

"Karanlık bir deniz ile uğursuz bir ormanın arasına sıkışmış küçük kasabanın açıklarına demirleyen gemiden uğultular gelmektedir. Gemiden ulaşan uğultular, manasız cinayetler ve aniden çıkan yangınların marazi bir huzursuzluk hali oluşturduğu kasabanın sakinleri, karşılaştıkları tuhaf işaretler yüzünden kıyametin yaklaştığına inanmaktadır. Bu atmosferdeki kasabaya yeni gelen ve kahvede çalışmaya başlayan gencin sırtındaki işaret merak uyandırır. Acaba o beklenen kişi midir?"

İstanbul'un kalabalığından uzaklaşıp Bilecik'te ipek böcekçiliğine başladı İstanbul'un kalabalığından uzaklaşıp Bilecik'te ipek böcekçiliğine başladı ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 2 Temmuz 2022 ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 2 Temmuz 2022 Çorlu'da LGS'de tam puan alan öğrenciler başarıyı planlı çalışmayla sağladı Çorlu'da LGS'de tam puan alan öğrenciler başarıyı planlı çalışmayla sağladı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yol Kenarı' Filmi 25 Mayıs'ta Vizyona Girecek - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement