Yolculuk Öncesi Antika Otomobilleri İnceliyorlar - Son Dakika

Yolculuk Öncesi Antika Otomobilleri İnceliyorlar

Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde sergilenen antika otomobiller, ziyaretçileri nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor.

Yolculuk Öncesi Antika Otomobilleri İnceliyorlar, System.String[]

Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde sergilenen antika otomobiller, ziyaretçileri nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor. Şehirlerarası yolculuğa çıkan vatandaşlar önce antika araçları inceliyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım şirketi BURULAŞ tarafından işletilen Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde sergilenen, iş adamı Murat Ahman'ın koleksiyonunda ait olan 1928 model 2 kapılı ve 1931 dört kapalı Ford-A marka antika otomobiller, vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Asıl mesleği otobüs imalatı olan Utikar firmasının topladığı model araçları gören vatandaşlar, otomobilleri ilgiyle inceliyor.

Şehirlerarası otobüs terminalinde her gün binlerce vatandaşı ağırladıklarını söyleyen BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, terminale nostaljik bir hava katan araçların bir ay süreyle sergileneceğini ifade etti.

1928 model 2 kapılı ve 1931 model dört kapalı Ford-A marka arabaların sahibi iş adamı Murat Ahman ise eski model arabaları toplamanın kendisi için bir tutku olduğunu belirterek, eski araçları ilk günkü haline getiren Utikar Otomotiv'in Genel Müdürü Bilal Özdemir'in antikaları iğne oyası işler gibi titizlikle yenilediğini söyledi. Asıl işlerinin yerli sermaye ile otobüs üretmek olduğunu ifade eden Bilal Özdemir ise eski arabaları yenilemenin çok özen isteyen bir iş olduğunu dile getirdi.

Yolculuk Öncesi Antika Otomobilleri İnceliyorlar
Yolculuk Öncesi Antika Otomobilleri İnceliyorlar

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 14:36 - Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Yolculuk Öncesi Antika Otomobilleri İnceliyorlar - Son Dakika


Son Dakika

Savaşmaktan kaçan Ermeni erkeklere yurt dışı yasağı ile önlem Almanya'dan yola çıktı, Türk kültürünü tanıtmak için bisikletiyle ülke ülke geziyor Zimbabve'de gizemli hastalıktan ölen fillerin sayısı 34'e yükseldi İlham Aliyev, BM Genel Sekreteri ile görüştü: Ermenistan işgal altındaki topraklarımızdan çekilirse gerginlik çözülür Ormanlık alanda yanmış cansız bedeni bulunan CHP'li eski başkan cinayete kurban gitmiş Genç kadın, "Seni boşayacağım başkasıyla olacağım" deyince kocası tarafından bıçaklandı Fox TV'den ayrılan Fatih Portakal, YouTube kanalı açtı Dövülüp kayalıklara atıldığı iddia edilen kadının aşırı alkolden düştüğü belirlendi