"Yoldaşımın Cenazesine Giderim" - Son Dakika

"Yoldaşımın Cenazesine Giderim"

26.11.2012 14:57

BDP Van Milletvekili Özdal Üçer ölen PKK'lılar için, "Şehit düşen yoldaşımın cenazesine her zaman giderim" dedi.

Van'da KCK OPERASYONU (3)

GÖZALTILAR PROTESTO EDİLDİ

Van'da bu sabah yapılan operasyonların ardından BDP'liler basın açıklaması düzenleyip, yapılan gözaltıları protesto etti. Basın açıklamasına, aralarında BDP Van Milletvekili Özdal Üçer'in de bulunduğu yaklaşık 100 kişi katıldı. BDP çadırında toplanan grup, Sanat Sokağı'na kadar, slogan atarak yürüdü. Burada açıklamalarda bulunan BDP'li Üçer, operasyonların sonunun gelmeyeceğini, gözaltıların özel amaçlı olduğunu ileri sürdü. Halkın iradesinin kırılmaya çalışıldığını savunan Üçer, şöyle konuştu:

ÜÇER; YOLDAŞIMIN CENAZESİNE GİDERİM

"Çünkü büyükşehir belediyesi yasası çıkarmışlar. Seçimlerle kazanabileceklerini düşünmüyorlar, ancak halkın iradesini kırarak ve yolsuzluk, hırsızlık, çapulculuk yapanlar bu halkı yönetmeye gelsin diyorlar. Medyanın yaptığına bakın. Tam da böylesi bir günde bu KCK operasyonlarını haber yapmak yerine flash flash flash Özdal Üçer hakkında yaptıkları habere bakın. Evet ben özgürlük mücadelesi uğruna şehit düşen bir yoldaşımın cenazesine gittim. Her zaman giderim. Ama umudum odur ki hiç kimse özgürlük uğruna şehit düşmesin. Umudum odur ki bu ülkede akan kan dursun. Evet benim gittiğim bir taziyede hangi taziye olursa olsun. Elinde uzun namlulu silahlarla kim olursa olsun, gidip o taziyeyi dağıtana ben terbiyesiz de derim defol da derim. Hangi ülkede görülmüştür. İnsanların kendi cenazesine bile defin etmeye müsaade edilmiyor. Bu hangi ülkede görülmüştür. Dünyanın neresinde görülmüştür. Tarihin neresinde görülmüştür. Haber yapmış. Canı cehenneme. Erdoğan seni kaç kuruşa satın almış biz bilmiyor muyuz? Bunu yaparken neyi amaçlıyorlar? Van'daki baskınlardan kimse bahsetmeyecek."

Toplanan grup, 5 dakikalık oturma eylemi ardından slogan atarak BDP çadırına gitti. - Van

 Yoldaşımın Cenazesine Giderim
 Yoldaşımın Cenazesine Giderim
 Yoldaşımın Cenazesine Giderim
 Yoldaşımın Cenazesine Giderim
 Yoldaşımın Cenazesine Giderim

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 'Yoldaşımın Cenazesine Giderim' - Son Dakika


Son Dakika

Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota süper marketler de katıldı Aliyev, Ermenistan ile görüşmek için tek şart koştu: Karabağ'dan aşamalı olarak çekilmeli Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş, koronavirüse yakalandı Son Dakika: Ankaragücü-Hatayspor maçı ileri bir tarihe ertelendi Hababam Sınıfı'ndaki sahne gerçek oldu! Niğde'de ormanda okul açıldı Optimar'dan genel seçim anketi! AK Parti zirvede tutunurken, sadece 3 parti barajı geçebildi "Saplantılı" aşığı tarafından katledilen Hazal Tektaş'ın son görüntüleri ortaya çıktı İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı