Son Dakika Haberleri: Yönetmen Derviş Zaim'in Annesi Vefat Etti

Yönetmen Derviş Zaim'in Annesi Vefat Etti

2 ay önce

Ünlü yönetmen Derviş Zaim'in annesi Ruhsar Zaimağaoğlu, Kıbrıs Gazimağusa'da kalp yetmezliği sonucu hayatını kaybetti.

Yönetmen Derviş Zaim'in Annesi Vefat Etti, System.String[]

Yönetmen ve yazar Derviş Zaim'in annesi Ruhsar Zaimağaoğlu vefat etti.

KALP YETMEZLİĞİ SONUCU HAYATINI KAYBETTİ

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Ruhsar Zaimağaoğlu, dün sabah saatlerinde Kıbrıs Gazimağusa'da kalp yetmezliği sonucu hayatını kaybetti. Zaimağaoğlu, 1933 yılında dünyaya geldi. 1950'li yıllarda inşaat dairesinde ilk Türk kadın olarak görev yapan Zaimağaoğlu, daha sonra lisede öğretmenlik yaptı. Eşi Mustafa Zaimağaoğlu'nu 1990 yılında kaybeden Ruhsar Zaimağaoğlu'nun, Derviş Zaim'den başka Hasan Zaimağaoğlu adlı bir başka oğlu ve 3 torunu bulunuyor. Zaimağaoğlu'nun cenazesi yarın Gazimağusa'daki Lala Mustafa Paşa Camisi'nden öğle namazını müteakip kaldırılarak, Gazimağusa kabristanına defnedilecek.

RUHSAR ZAİMAĞAOĞLU KİMDİR?

Limasol'de 1933 yılında dünyaya gelen Ruhsar Zaimağaoğlu, 1950'li yıllarda Limasol'daki inşaat dairesinde görev yapan ilk Türk kadın olarak çalışma hayatına atıldı. Daha sonra lisede öğretmenlik yapan Ruhsar Zaimağaoğlu, yargı bürokrasisi içinde yönetici kimliğine ulaşıp Mağusa Mahkemesi'nden mukayyit sıfatı ile 1993 yılında emekli oldu.Eşi Mustafa Zaimağaoğlu'nu 1990 yılında kaybeden Ruhsar Zaimağaoğlu'nun Derviş Zaim'den başka Hasan Zaimağaoğlu adlı bir başka oğlu ve üç torunu bulunuyordu.
"İntiharımızdan Kimse Sorumlu Değildir" Dedikten Sonra İmam ve Eşi Ölü Bulundu Merve Boluğur, Havuz İçerisindeki Doğal Haliyle Hayran Bıraktı

Milyonları İlgilendiriyor! Ekonomide Düzenlemeler İçeren Teklif Yasalaştı