Yönetmen Kazım Öz, beraat etti - Son Dakika

Yönetmen Kazım Öz, beraat etti

01.09.2020 18:59
Yönetmen Kazım Öz, beraat etti, System.String[]

TUNCELİLİ sinema yönetmeni Kazım Öz, 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan yargılandığı davanın bugün görülen duruşmasında beraat etti.

TUNCELİLİ sinema yönetmeni Kazım Öz, 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan yargılandığı davanın bugün görülen duruşmasında beraat etti.

Hakkındaki terör soruşturması kapsamında Tunceli'nin Pertek ilçesinde 2 yıl önce gözaltına alınan yönetmen Kazım Öz, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Öz, Tunceli 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nce 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçuyla bugün yargılandığı duruşmada, hakkındaki suçlamalarda yeterli suç delil bulunmadığı gerekçesiyle beraat etti. Duruşma sonrası açıklama yapan Öz, hiçbir terör örgütüyle bir ilişkisinin olmadığını ifade ederek, "Ben sadece yönetmenim, sinema filmi çekerim, benim hiçbir yasadışı örgüt ile bağlantım ya da iş birliğim söz konusu bile olamaz mahkeme heyeti doğru olan bir karar vermiştir" dedi.


Yönetmen Kazım Öz, beraat etti
Yönetmen Kazım Öz, beraat etti

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yönetmen Kazım Öz, beraat etti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü Rus model, morga girip koronavirüsten ölenlerin görüntülerini paylaştı Boran Kuzum ve Miray Daner'in Saygı dizisindeki küvet sahnesi gündeme bomba gibi düştü Koku kaybı, ateş ve öksürüğe göre daha ciddi bir koronavirüs belirtisi İstanbul'da kanlı pusu! Nişanlısını bekleyen müteahhide kurşun yağdırdılar Selçuk Özdağ: Gelecek Partisi'nin oy oranı yüzde 5-8 arasında Duygu sömürüsü yapanlara tepki: Azerbaycanlıları 30 yıl önce kovduğunuzda hiç mi vicdanınız sızlamadı? 24 gündür aranan genç, ağaca asılı halde bulundu Çocukların çekiçli cinayetinin altından bilgisayar oyunu kavgası çıktı