Yönetmeni Açıkladı! 'Dağ 2' Filminin Sırrı Abdullah Ağar'ın Kitabı - Son Dakika

Yönetmeni Açıkladı! 'Dağ 2' Filminin Sırrı Abdullah Ağar'ın Kitabı

15.12.2016 09:38

Gişesi 2 milyon seyirci rakamını aşan Dağ 2 filminin yönetmeni başarı sırrını Abdullah Ağar'ın yazdığı 'IŞİD ve Irak-Beled el nifak vel şikak' kitabına bağladı.

Gişesi 2 milyon 316.000 kişi tarafdından izlenen Dağ 2 filmi, yılın en çok seyirci çeken filmi olarak büyük bir başarıya imza attı.

YÖNETMEN SIRRINI AÇIKLADI

Çatışma sahneleri ile çok konuşulan filmin bu kadar ilgi çekmesinin nedenlerinden biri de yönetmeni Alper Çağlar'ın attığı tweet ile ortaya çıktı.

AĞAR'IN KİTABINDAN FAYDALANMIŞ

Çağlar, twitter hesabından, eski bordo bereli ve güvenlik uzmanı Abdullah Ağar'ın yazdığı 'IŞİD ve Irak-Beled el nifak vel şikak' kitabından faydalandığını ifade etti.

Kitabın adı 'Beled el nifak vel şikak' sözü ise Dağ 2'de sık sık tekrarlanıyor.

Yönetmeni Açıkladı! 'Dağ 2' Filminin Sırrı Abdullah Ağar'ın Kitabı

Son Dakika Magazin Yönetmeni Açıkladı! 'Dağ 2' Filminin Sırrı Abdullah Ağar'ın Kitabı - Son Dakika Magazin

YORUMLAR

Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan: Kadın birlikleri oluşturup eğitimlere başlıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım Araç alacaklar dikkat! Faizi sıfırladılar, işte otomobil markalarının kampanyaları