Yönetmeni Açıkladı! 'Dağ 2' Filminin Sırrı Abdullah Ağar'ın Kitabı - Son Dakika

Yönetmeni Açıkladı! 'Dağ 2' Filminin Sırrı Abdullah Ağar'ın Kitabı

15.12.2016 09:38

Gişesi 2 milyon seyirci rakamını aşan Dağ 2 filminin yönetmeni başarı sırrını Abdullah Ağar'ın yazdığı 'IŞİD ve Irak-Beled el nifak vel şikak' kitabına bağladı.

Gişesi 2 milyon 316.000 kişi tarafdından izlenen Dağ 2 filmi, yılın en çok seyirci çeken filmi olarak büyük bir başarıya imza attı.

YÖNETMEN SIRRINI AÇIKLADI

Çatışma sahneleri ile çok konuşulan filmin bu kadar ilgi çekmesinin nedenlerinden biri de yönetmeni Alper Çağlar'ın attığı tweet ile ortaya çıktı.

AĞAR'IN KİTABINDAN FAYDALANMIŞ

Çağlar, twitter hesabından, eski bordo bereli ve güvenlik uzmanı Abdullah Ağar'ın yazdığı 'IŞİD ve Irak-Beled el nifak vel şikak' kitabından faydalandığını ifade etti.

Kitabın adı 'Beled el nifak vel şikak' sözü ise Dağ 2'de sık sık tekrarlanıyor.

Yönetmeni Açıkladı! 'Dağ 2' Filminin Sırrı Abdullah Ağar'ın Kitabı

Son Dakika Magazin Yönetmeni Açıkladı! 'Dağ 2' Filminin Sırrı Abdullah Ağar'ın Kitabı - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Eski Beşiktaşlı Boateng, model eşi Melissa Satta ile yollarını ayırdı Son Dakika: Eski AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan, Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi Yüzbinlerce kişi izledi! Düğünde geline yanlışlıkla tekme atan damat TikTok'da viral oldu Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Son Dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik, Arınç'ın istifasıyla ilgili konuştu: Görüşlerinin doğru olmadığı yönünde mutabakat var İmamoğlu'ndan Bahçeli'nin eleştirilerine yanıt: Benim yapmak istediğim, vatandaşı doğru bilgilendirmek Türkiye, Ege'deki 6 ada ile ilgili 3 yeni NAVTEX yayınladı Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti