Yörtürk Vakfı Kitap Yayın İzni Aldı - Son Dakika

Yörtürk Vakfı Kitap Yayın İzni Aldı

Yörük Türkmen (YÖRTÜRK) Vakfı Kayseri Şube Başkanı Ali Aydın, Kültür Bakanlığına müracaat ederek kitap yayın izni aldıklarını bildirdi.

Yörtürk Vakfı Kitap Yayın İzni Aldı, System.String[]

Yörük Türkmen (YÖRTÜRK) Vakfı Kayseri Şube Başkanı Ali Aydın, Kültür Bakanlığına müracaat ederek kitap yayın izni aldıklarını bildirdi.

Şube Başkanı Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, vakfın kuruluşundan bugüne kadar geçen 23 yıl içerisinde ülke ve şehirde birçok etkinlik düzenleyerek Türk kültürüne hizmet ettiğini ifade etti.

Orta Asya'dan Anadolu'ya, Balkanlara, oradan da Avrupa'ya, üç kıtaya imparatorluklar kurmuş büyük bir millet olduklarını belirten Aydın, Türklerin bu dünyanın en büyük milletlerinden birisi olduğunu kaydetti.

Böyle bir milletin kültürüne hizmet etmek, atalarının örf, adet, gelenek ve göreneklerinin unutulmasına müsaade etmeden geleceğe nakletmenin görevleri olduğunu aktaran Aydın, şunları kaydetti:

"Bu amaçla YÖRTÜRK Vakfı Kayseri Şubesi adına Kültür Bakanlığına müracaat ederek kitap yayın izni aldık. Prof. Dr. Mehmet Doğanay ile birlikte gidip bizzat gördüğüm Niğde Üçkapılı Yaylası'ndaki Karahacılı Yörüklerinin yaşamlarından kendisi büyük bir özveri ve dikkatle derlediği ve yazdığı kitabını yayınladık. Bu kitaba sığmayan buradaki Yörüklerin yaşamını aynı adla 'Unutulmayanlar' olarak ikinci kitap olarak derleyip basımını yaparak bu iki kitabın dağıtımına ücretsiz olarak başladık."

Aydın, vakfın yöneticilerinden eğitimci-yazar Abdullah Ayata'nın Amerika'da yabancı dile çevrilen ve dünyanın büyük yayın kuruluşlarından Amazon yayınlarınca dünyaya tanıtılan ve satışına başlanan diğer kitaplarının da sırada olduğunu aktardı.

YORUMLAR

Son Dakika

Bayram tatili sonrası altının gram fiyatı 441 liradan işlem görüyor Taksilere puan sistemi geliyor! Müşteriler, şoförlere not verecek Tuğba Ekinci, cesur kalça pozunu paylaşarak yeni şarkısının müjdesini verdi Kaza sonrası tanker sürücüsünün tekme-tokat dövülme anı güvenlik kamerasında Ürküten araştırma! Koronavirüs tedavisi görenlerin yarıdan fazlası psikiyatrik rahatsızlık yaşıyor Mehmet Ceyhan herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: Okulların açılması için acele mi edildi? Taksim'in ortasında saç saça baş başa kadın kavgası! O anlar kamerada Son dakika: Temmuzda enflasyon aylık %0,58, yıllık %11,76 arttı Mert Hakan'ın 10 milyon TL imza parası aldığının iddia edilmesi, F.Bahçe'nin transfer hamlelerini zora soktu Yeşim Salkım'a küfür eden Murat Övüç resti çekti: Kellem de gitse doğruları söyleyeceğim, korkum yok Şehit Esma Çevik'in babasının "Katil yakalansın" duası kabul oldu Kasımpaşa, 3 büyüklerin peşine düştüğü Bernard Mensah ile anlaşma sağladı Korkutan görüntü! Irak'ta tonlarca balık telef oldu Havale ücreti kurnazlığı! Tüketici derneği başkanı bankaların foyasını ortaya çıkardı Ünlü sunucu, oğlunun gözü önünde kendisine tecavüz etmeye çalışan kişinin şiddetine maruz kaldı