Son Dakika Haberleri: Youtube Telif Hakkı Eşleme Aracı Sunuyor, Çalıntı Videoları Kolayca İşaretle!

Youtube Telif Hakkı Eşleme Aracı Sunuyor, Çalıntı Videoları Kolayca İşaretle!

5 ay önce

YouTube Yeni Telif Hakkı Eşleme Aracı Kullanıma Sunuyor Çalınan videoları işaretlemek için İçerik Yaratıcılarının kullanımına sunulacak yeni yardımcı araç işleri daha da kolaylaştıracak.

Youtube Telif Hakkı Eşleme Aracı Sunuyor, Çalıntı Videoları Kolayca İşaretle!, System.String[]
YouTube Yeni Telif Hakkı Eşleme Aracı Kullanıma Sunuyor


Çalınan videoları işaretlemek için İçerik Yaratıcılarının kullanımına sunulacak yeni yardımcı araç işleri daha da kolaylaştıracak. Copyright Match tool – Telif Hakkı Eşleme Aracı kullanıma sunuluyor. YouTube, Yeniden Yüklenen Videoları Otomatik Olarak Algılamak için bu aracı kullanıma sunuyor.

YouTube, hizmetindeki milyonlarca videonun izini sürüyor ve söz konusu videoların telif haklarını veya topluluk standartlarını ihlal etmediğinden emin olmak istiyor.  Şirket 2017 son çeyreğinde topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle 8.3 milyon videoyu platformdan kaldırdı. Ancak, 2013 yılından beri telif hakkıyla korunan videoları işaretlemek için kullanılan Content ID sistemini hala yenilememişti.

YouTube Telif Hakkı Eşleme Aracı!


Artık Google'a ait video paylaşım hizmeti, içerik oluşturucuların orijinal videolarına uyan video örneklerini işaretleyebilecek yeni bir Telif Hakkı Eşleme aracı başlatıyor. Variety haberine göre; Yeni araç neredeyse bir yıldır beta testinde ve 100.000'den fazla abonesi olan kanallar için önümüzdeki hafta kullanıma sunulacak.

Bu kritere uygun içerik oluşturucuları YouTube Studio'nun sol tarafındaki gezinme alanında bir telif bölümü görecek.Buradaki Özel Eşleşmeler sekmesi, YouTube'un yeni aracının tanımladığı benzer videoları size gösterecektir.

YouTube, içerik oluşturuculara bir eşleşme bulduğunda – otomatik olarak telif hakkı ihlali anlamına gelmediğini hatırlatıyor. Zira "adil kullanım, adil ticaret veya benzer telif hakkı istisnai dahilinde" olabilir. Bu sayede sizden başkasının verdiği izinle yayınlanmış olabileceğini size hatırlatır.

Variety
 Google


https://www.teknotalk.com/youtube-telif-hakki-esleme-araci-copyright-match-tool-64489/Kılıçdaroğlu: CHP'li Tüm Belediyelerde 2019 Yılı Asgari Ücreti 2 Bin 200 Lira Olacak 15 Temmuz'un Sembol İsmi Tijen Karaş, Bakın Şimdi Ne Yapıyor!

Burnunu Çeşme Suyuyla Temizleyen Kadının Beynini Amipler Yedi