Kurgu videoyla duygu sömürüsü yapan Youtuber Fariz, adli kontrol tedbirleriyle serbest bırakıldı - Son Dakika

Kurgu videoyla duygu sömürüsü yapan Youtuber Fariz, adli kontrol tedbirleriyle serbest bırakıldı

27.01.2021 17:49

İstanbul Bağcılar'da yaşı küçük bir çocukla mizansen video çekip duygu sömürüsü yapan ve gözaltına alınan Youtuber Fariz B. adli kontrol tedbirleri uygulanarak, serbest bırakıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Bağcılar'da yaşı küçük bir çocuğu kullanarak video çekip sosyal medya hesabından paylaşan Fariz B. hakkında, söz konusu videonun mizansen olduğunun anlaşılması üzerine "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında şüpheli Fariz B. gözaltına alınarak, Bakırköy Adalet Sarayı'na getirildi. Cumhuriyet savcısına ifade veren şüpheli Fariz B, adli kontrol tedbirleri uygulanması talebiyle hakimliğe sevk edildi.

MADDİ KAZANCI OLMADIĞINI SAVUNDU

Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkartılan şüpheli Fariz B, ifadesinde toplumun dışlanan, aşağılanan kesimleri konusunda farkındalık oluşturmak için video çektiğini, amacının farkındalık oluşturmak olduğunu ve maddi manevi kazancının olmadığını savundu.

Kurgu videoyla duygu sömürüsü yapan Youtuber Fariz, adli kontrol tedbirleriyle serbest bırakıldı
Fariz B.

AİLE, YOUTUBER'DAN ŞİKAYETÇİ OLMADI

Şüpheli Fariz B, olayla ilgili çekilen videodaki çocuğun ailesine danıştıklarını, onay aldığını, anne ve babasının rızası olduğunu ileri sürerek, ailenin kendisinden şikayetçi olmadığını söyledi.

Hakimlik, şüpheli Fariz B'nin yurt dışına çıkış yasağı ve en yakın karakola imza vermesi şeklinde adli kontrol tedbirleri uygulanarak, serbest bırakılmasına karar verdi.

YORUMLAR
500
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kurgu videoyla duygu sömürüsü yapan Youtuber Fariz, adli kontrol tedbirleriyle serbest bırakıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement