"Yozgat AK Parti İktidarı ile Hizmetlere Kavuştu" - Son Dakika

"Yozgat AK Parti İktidarı ile Hizmetlere Kavuştu"

03.01.2012 12:17

AK Parti Yozgat İl Başkanı Fahri Açıkgöz, Yozgat'ın son 10 yılda AK Parti iktidarı ile ekonomik ve sosyal anlamda büyük hizmetlere kavuştuğunu söyledi.

AK Parti Yozgat İl Başkanı Fahri Açıkgöz, Yozgat'ın son 10 yılda AK Parti iktidarı ile ekonomik ve sosyal anlamda büyük hizmetlere kavuştuğunu söyledi.

AK Parti Yozgat İl Başkanı Fahri Açıkgöz, 2011 yılına ilişkin bir değerlendirmede bulundu. Açıkgöz, "2011 yılı içerisinde ilimiz için çok önemli olan yatırımlara gerçekleştirdi. Bunlardan belediyeye ait olan et entegre tesisleri Başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Meclis Başkanımız Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ ve milletvekillerimizin desteği ile Et ve Balık Kurumuna devredilmiş ve hizmete girmiştir. Şuanda kapasite gelişimi için 16 milyon liralık ödenek sağlanmış ve çalışmalar başlamıştır." dedi.

Et ve Balık Kurumu'nun sadece et kesilen yer olarak düşünülmemesi gerektiğinin altını çizen İl Başkan Açıkgöz, "Et ve Balık Kurumu Yozgat'ı hayvancılığın merkezi haline getirecektir. Bölgemizde hayvancılığın gelişmesiyle birlikte tarım ve özellikle yem bitkileri ekimi ve satışı aratacaktır. Bu da çiftçimize yeni bir kaynak demektir." şeklinde konuştu.

AK Parti iktidarı ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ)'nin Yozgat'a büyük yatırımlar yaptığını vurgulayan Açıkgöz, "İl merkezimiz başta olmak üzere hemen hemen tüm ilçelerimizde kaliteli konutlar yükselmeye başlamıştır. Sadece il merkezimize yaklaşık bin 900 konutun inşaatı tamamlanmış, vatandaşlarımıza teslim edilmiştir. Şu anda 486 konut inşaatı da sürmektedir. İnşallah 2012 yılı sonlarına doğru bu konutlarda sahiplerine teslim edilecek." bilgisini verdi.

Devletin kurumlarında da birçok yatırım yapıldığına değinen İl Başkanı Açıkgöz, "İlimizde bulunan ve 500 öğrencinin eğitim gördüğü Yozgat Polis Meslek Yüksekokulu'nun kapasite artırımı çalışmaları sonuç verdi ve okulunun kapasitesi bine çıkarıldı. Yeni gelecek 500 öğrencinin eğitim göreceği binalar için gerekli ödenek ayrıldı. Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hizmet binası için gerekli ödenek ayrıldı inşaat çalışmaları bu yıl başlayacak." dedi.

Tarım ve Hayvancılığın gelişmesi yönünde ilde büyük çalışmaların olduğunu ifade eden Açıkgöz, sözlerini şöyle tamamladı:

"Boğazlıyan ilçemizdeki 2 bin 500 başlık damızlık hayvan üretme çiftliğinin kapasite genişletilerek 4 bin baş hayvana çıkarıldı. Yine Et ve Balık Kurumunda kapasite gelişimi sürüyor. Kadışehri ilçemizdeki 10 bin dönümlük alanda meyvecilik ve yine il merkezine bağlı köylerimiz ve Sorgun ilçemizde meyveciliğin gelişimi konusunda çalışmalar sürüyor. Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ, geçtiğimiz gün Cumhuriyet Meydanı'nda söyledi. Boşa akan sularımızı değerlendirip sulu tarım oranımızı artıracağız. AK Parti iktidarı ile Yozgat sayamadığımız onlarca hizmeti almıştır. Bundan sonra da almaya devam edecektir. Yozgat halkı AK Parti iktidarını her zaman desteklemiş, AK Parti iktidarı da bu desteği karşılıksız bırakmayacaktır."

 Yozgat AK Parti İktidarı ile Hizmetlere Kavuştu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel 'Yozgat AK Parti İktidarı ile Hizmetlere Kavuştu' - Son Dakika


Son Dakika

Ermenistan Radyosu Serdar Ortaç'ın ardından Tarkan'ı da öldürülen Azerbaycan askeri olarak servis etti Azerbaycan, Ermenistan'ın önemli iletişim hatlarını kontrol altına aldı Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Atama kararları Resmi Gazete'de Macron'dan skandal provokasyon! Peygamberimize hakaret içeren karikatürler kamu binalarına yansıtıldı Ahmet Kural yeni imajını paylaştı, hayranları şaşkınlığını gizleyemedi İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi