Yozgat Berhan Şimşek: 'anayasa Değişikliği Paketinin 8 Maddesi Esad Anayasasından Alınmıştır - Son Dakika

Yozgat Berhan Şimşek: 'anayasa Değişikliği Paketinin 8 Maddesi Esad Anayasasından Alınmıştır

3 yıl önce

Yozgat Demokrası Platformu tarafından düzenlenen toplantıda, Anayasa değişikliği ve referandum süreci konuşuldu.

Yozgat Berhan Şimşek: 'anayasa Değişikliği Paketinin 8 Maddesi Esad Anayasasından Alınmıştır, System.String[]

Yozgat Demokrası Platformu tarafından düzenlenen toplantıda, Anayasa değişikliği ve referandum süreci konuşuldu. CHP eski Milletvekili Berhan Şimşek, '18 maddelik Anayasa değişikliği paketinin 8 maddesi Esad Anayasasından alınmıştırö dedi.


Yozgat'ta, Anayasa değişikliği konusunda, düzenlenen toplantıya, Eski bakanlardan Abdullatif Şener, CHP eski Milletvekili Berhan Şimşek ve Gazeteci Hulki Cevizoğlu konuşmacı olarak katıldı. Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Salonu'nda konuşan, eski bakanlardan Abdullatif Şener, referanduma götürülen sistemin diğer ülkelerdeki hiçbir sisteme benzemediğini söyledi. Şener, 'Bütün yetkilerin bir kişide toplandığı devlet düzeni bu gün yeryüzünden yavaş yavaş kalkıyor. Zengin medini ülkelerde böyle bir düzen yoktur. Bu kadar yetkiyi Allah'ın veli bir kuluna verin onu delirtirsiniz. Deli bir kuluna verirseniz onu da zır deli yaparsınız" dedi.


Daha sonra söz alan gazeteci Hulki Cevizoğlu ise 16 Nisan'dan sonra milletvekili seçimi yapılacağı görüşünde olduğunu söyledi. Cevizoğlu, '16 Nisan'da evette çıksa hayırda çıksa büyük bir olasılıkla erken seçim var. Şu anda AKP'nin içinde bilmem kaç tane Fetöcü milletvekili olduğunu Tayyip Erdoğan'da biliyor. Bunlar yarın bize kazık atabilir diye AKP'nin içini şimdiden dizayn edebilmek için evet de çıksa, hayır da çıksa 17-18 Nisan'da erken seçim kararının açıklanacağını düşünüyorumö diye konuştu.


CHP 22. Dönem İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek konuşmasına, Hollanda tarafından yapılan uygulamayı esefle kınadığını belirterek başladı. Anayasa maddelerini eleştiren Şimşek, 'Bu Anayasa'nın 8 maddesinin hangi anayasadan alındığını biliyor musunuz. Esad'ın anayasası. Şimdi adama sorarlar. Demokrasi götürmek istediğin Esad'ın anayasasının 8 maddesini 18 madde içerisine sokmak bir diktatörlük hevesimidirö dedi.

Yozgat Berhan Şimşek: 'anayasa Değişikliği Paketinin 8 Maddesi Esad Anayasasından Alınmıştır

Haber Yayın Tarihi: 13.03.2017 05:24 Kaynak: DHASon Dakika

Koronavirüs için umut olan Türk profesör İbrahim Benter çalışmalarını anlattı: Zararı önleyeceğiz
Küfürlü mesaj tartışması sokak ortasında cinayetle bitti Son dakika: İran'da meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem Türkiye'de de hissedildi