Yozgat Hizmet Birliği Dönem Başı Genel Kurul Toplantısı Yapıldı - Son Dakika

Yozgat Hizmet Birliği Dönem Başı Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

24.02.2015 16:13
Yozgat Hizmet Birliği Dönem Başı Genel Kurul Toplantısı Yapıldı, System.String[]

İl Özel İdare Meclis Salonunda yapılan toplantıya, merkez ilçeye bağlı köy muhtarları ve meclis üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Abdulkadir Yazıcı, bütün Yozgatlıların kendi köylerinde, kendi ilçe ve illerinde daha fazla süre ile kalmalarını sağlamak için çaba göstermesi gerektiğini söyledi. Yazıcı "Yozgat Hizmet Birliği olarak yüzde 99 işlerimizi bitirdik. Sadece Çadırardıç tarafında ki yol güzergahında işlerimiz kaldı. Onun da sebebi ise mevsim şartlarının hizmetin sağlıklı ilerlemesi için uygun olmamasıdır" dedi.

Yozgat'ı Bütün Olarak Düşünmeliyiz

Bir ilin gelişmişliği il merkezinin gelişmişliğine ve güçlü olmasına bağlıdır diyen Yazıcı "Yozgat'ı bir bütün olarak düşünmemiz gerekiyor. Bir ilin insanları ile herkese mutluluk verebilmesi, yetebilmesi için öncelikle o il merkezinin köyleriyle birlikte kendine yeter olması lazım. Kendi ihtiyaçlarını görebildiği gibi kendisine bağlı ilçelerin hatta komşu illerin de talep ettiği bir yer olmalı" şeklinde konuştu.

İnsanımıza Doğduğu Yeri Sevdirmeliyiz

Vali Yazıcı köylerimizi her alanda daha yaşanılabilir bir yer yapmak için uğraş verilmesinin altını çizerek "Herkes doğduğu yeri terk edip oradan seri bir şekilde kaçmayı düşünürse ve fırsatını bulduğunda da oradan kaçarsa gerileme söz konusu olur, göç söz konusu olur. Tabi ki bir yörede birden bire çöküş olmaz, birden bire ilerleme de olmaz. Çöküşlerde yavaş olur çıkışlarda yavaş olur. Bizler çöküş değil çıkışı amaç etmek, onu başarmak için çalışmamız lazım. Kendi vatandaşımız bizim köyümüzde doğan insanımız bu köye geldiği zaman bu köyde daha fazla kalmak istesinler ve köye yerleşip ayrılmak istemesinler. Bizler işte bunun savaşını ve kavgasını vermeliyiz" dedi.

Daha İyi Bir Hizmet İçin Araçlarımızı Yeniledik

Vatandaşa hizmeti koylaştırmak için araçların yenilendiğini söyleyen Yazıcı "Göreve geldikten sonra özellikle Özel İdarenin köylerimizde daha rahat çalışabilmesi için özellikle eskiyen araçlarımızı yenileme yoluna gittik. 2013 yılında 16 tane araç aldık. Yine 2014 yılında 2 tane kamyon aldık. Greyder aldık. Arazisi Türkiye genelinde en büyük olan illerden birisiyiz. 4 bin kilometre yol ağımız var, yine aynı şekilde 3 bin kilometre asfalt olan yol ağımız var. her alanda kendimizi yenileyerek daha iyi hizmet için çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Yozgat'ta Çalışmalar Devam Ediyor

Çalışmaların her yerde olduğu gibi il merkezinde de hızlı bir şekilde devam ettiğine değinen Vali Abdulkadir Yazıcı "Yozgat adeta şantiyeye dönüştü. Her bir yanında çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Önümüzde ki birkaç yıl içerisinde başlayan ve başlamak üzere olan çalışmalarımızın meyvesini alacağız. Yozgat'ımızda; Cezaevi, Havaalanı, 2'inci Organize Sanayi Bölgesi, Yeni Ağız Diş Sağlığı Hastanesi, Üniversite içerisinde ki yatırımlar, Milli Parkımız Olan Çamlık Çalışmaları, Bin Kişilik Modern Polis Okulu, Diyanet Eğitim Merkezi, Adalet Bakanlığı Eğitim Merkezi, Yatılı Kuran Kursu, Adli Tıp Merkezi ve Hükümet Konağı. Bu yatırımların tamamı Yozgat'ımıza hareketlilik getirecek yatırımlardır" dedi.

Vali Abdulkadir Yazıcı'nın konuşmasının ardından 2015 yılı bütçe komisyonuna 3, Encümene ise 4 üyenin seçimi yapıldı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Yozgat Hizmet Birliği Dönem Başı Genel Kurul Toplantısı Yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Eski futbolcu Sezer Öztürk'ün karıştığı cinayet ile ilgili savcılık ifadeleri ortaya çıktı 17:52 Eski futbolcu Sezer Öztürk'ün karıştığı cinayet ile ilgili savcılık ifadeleri ortaya çıktı Okula alışamayıp annesini isteyen öğrenciye sınıf öğretmeninden tepki çeken sözler: Terbiyesiz, ağla, ağla 17:42 Okula alışamayıp annesini isteyen öğrenciye sınıf öğretmeninden tepki çeken sözler: Terbiyesiz, ağla, ağla 17:39 "Makamına Erdoğan'ın fotoğrafını asanın elini kırarım" diyen CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı gözaltına alındı
Can Yaman'dan ayrıldığı iddia edilen Diletta Leotta'nın sütyenli pozları olay yarattı 17:33 Can Yaman'dan ayrıldığı iddia edilen Diletta Leotta'nın sütyenli pozları olay yarattı Pınar Gültekin'i diri diri yakan Cemal Metin Avcı: Camı kapatabilir miyiz? Dışarıdan bana katil diye bağırıyorlar 17:29 Pınar Gültekin'i diri diri yakan Cemal Metin Avcı: Camı kapatabilir miyiz? Dışarıdan bana katil diye bağırıyorlar TOGG'un paylaşımı heyecanlan uyandırdı! Yerli otomobil fabrikası hızla yükseliyor 17:18 TOGG'un paylaşımı heyecanlan uyandırdı! Yerli otomobil fabrikası hızla yükseliyor
Ajax'ın hocası Erik ten Hag'dan maç öncesi yorum: Beşiktaş şu an grupta zayıf bir takım 16:40 Ajax'ın hocası Erik ten Hag'dan maç öncesi yorum: Beşiktaş şu an grupta zayıf bir takım Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın S-400 restine Biden'dan yorum: Bu konuları çoktan geçtik 16:20 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın S-400 restine Biden'dan yorum: Bu konuları çoktan geçtik
Advertisement