Son Dakika Haberleri: Yozgat'ta Acil Servis Çalışanlarına Yönelik Eğitim Programı Düzenlendi

Yozgat'ta Acil Servis Çalışanlarına Yönelik Eğitim Programı Düzenlendi

4 yıl önce

Yozgat ve Sorgun’da acil servislerde görevli sağlık çalışanlarına yönelik ‘Acil Servis Çalışanları İletişim Eğitimi Günleri’ programı düzenlendi.

Yozgat'ta Acil Servis Çalışanlarına Yönelik Eğitim Programı Düzenlendi, System.String[]

Yozgat ve Sorgun’da acil servislerde görevli sağlık çalışanlarına yönelik ‘ Acil Servis Çalışanları İletişim Eğitimi Günleri’ programı düzenlendi.


Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumu, Uluslararası İlişkiler ve Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığının talimatı ile acil servislerde görevli tüm sağlık personele verilen eğitim programında aciliyet ve hayati tehlikesi bulunan hastalara öncelik verilmesi konuları ele alındı. Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği tarafından koordine edilen eğitim program, Ankara 1. Bölge Genel Sekreterliğinden Uzman Çiğdem Yılmaz ve Ankara 3. Bölge Genel Sekreterliğinden Uzman Fatih Yılmaz tarafından gerçekleştirildi. Yozgat ve Sorgun’da verilen eğitime 239 sağlık personeli katıldı.


Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada ülke nüfusunun artmasının acil sağlık hizmetlerine duyulan ihtiyacı da artırdığını belirtti. Kurca, “Yozgat ve Sorgun’da acil hizmet birimlerimiz kapasitelerinin çok üzerinde hastaya hizmet vermektedir. Acil servislerimize yapılan başvuruların yaklaşık yüzde 18’i hayati tehlikesi olmayan hastalarımızdan oluşmaktadır. Aciliyet ve hayati tehlikesi olan hastalarımıza öncelik verebilmemiz için hastaları ayırt etmemiz gerekir. Bu düzeni sağlayabilmemiz için iletişim becerileri eğitimleri bizim için büyük önem sağlamaktadır. Bu eğitimin acil servislerinde görev yapan çalışanlarımız açısından oldukça faydalı olacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 15.12.2015 12:34 Kaynak: CİHANMucit öğretmen, sobaya döşediği tesisat ile tüm evini ısıtıyor
AK Parti Eskipazar İlçe Başkanı İsmail Palaz, görevinden istifa etti Libya duyurdu: Türkiye ile yapılan mutabakat yürürlüğe girdi