Yozgat'ta Afrin Şehitleri İçin Mevlit Okutuldu - Son Dakika

Yozgat'ta Afrin Şehitleri İçin Mevlit Okutuldu

23.02.2018 15:52
Yozgat'ta Afrin Şehitleri İçin Mevlit Okutuldu, System.String[]

YOZGAT (AA) – TCDD Yerköy İlçe İstasyonu çalışanları, Afrin şehitleri için mevlit okutup, kurban kesti.

YOZGAT (AA) – TCDD Yerköy İlçe İstasyonu çalışanları, Afrin şehitleri için mevlit okutup, kurban kesti.

Molla Hüsrev Camisi'nde okutulan Mevlid-i Şerife, Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, Yerköy Askerlik Şubesi Başkanı Üsteğmen Kamil Erbek, Yerköy Şehit Aileleri Dernek Başkanı Ahmet Kepir, Türkiye Demiryolu İşçileri Sendikası (Demir Yol-İş) Kayseri Şube Başkanı Harun Ören ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kurban kesimi sonrası konuşan Demir Yol- İş Sendika Başkanı Harun Ören, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütleri ile mücadele için Afrin'e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerler için mevlit okutup, kurbanlar kestiklerini söyledi.

Türk askerinin Afrin'de ülkenin birlik ve bütünlüğü sağlamak için canını ortaya koyduğunu ifade eden Ören, şöyle konuştu:

"Türk askeri, iç ve dış mihrakların desteğini alarak bu toprakları bölebileceğini düşünen üç beş hainin Afrin'deki inlerinde tepelerine binmektedir. Vatan uğruna şehit, gazi olan her biri aslan parçası, nereye dendiği zaman 'kızılelma' diyerek gözünü bile kırpmadan vatan için savaşan bu milletin asil evlatlarının yanındayız ve onları dualarımızla destekliyoruz. Bu uğurda şehit olan kınalı kuzularımızın mekanları cennet olsun. Kalleşler bilsin ki bu millet ve birlik ve beraberliğini sürdürdükçe bu vatanı kimse bölemez."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yozgat'ta Afrin Şehitleri İçin Mevlit Okutuldu - Son Dakika


Son Dakika

Azerbaycan'dan Fransa'ya Dağlık Karabağ notası! Büyükelçi, bakanlığa çağırıldı Son Dakika: Yerli koronavirüs aşısında gönüllülere ikinci doz uygulaması başladı Hekimoğlu Trabzon, Batuhan Karadeniz'in 3 gol attığı maçta Kayserispor'u eledi Eski takım arkadaşı, Maradona'nın Türkiye macerasını anlattı: İnanılmazdı İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Cenazeler otobüsle taşındı Son Dakika: Türkiye'de 26 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 174 kişi vefat etti, 29 bin 132 yeni vaka tespit edildi Tartışmalı Astrazeneca-Oxford aşısıyla ilgili bomba itiraf: Hata yaptık İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü