Yozgat'ta Kar Yağışı - Son Dakika

Yozgat'ta Kar Yağışı

15.03.2016 11:18
Yozgat'ta Kar Yağışı, System.String[]

Yozgat'ta etkili kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi.

Yozgat'ta etkili kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi.

Şehir merkezinde dün akşam başlayıp sabah saatlerine kadar etkisini sürdüren kar yağışının ardından yollarda buzlanma oluştu. Kar yağışına hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ve sürücüler, zor anlar yaşadı.

Şubatta hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle erken çiçek açan bazı meyve ağaçları da zarar gördü.

Bahçesiyle ilgilenen Hasan Okur, gazetecilere yaptığı açıklamada, kayısı ağaçlarının zarar gördüğünü belirterek, "Şubatta bahar havası yaşandı ve ağaçlar erken çiçek açtı. Dün başlayan yağmurun ardından kar yağışıyla don oldu ve ağaçlar etkilendi. Bu yıl da meyve olmaz diye düşünüyorum" dedi.

Bu arada, Kayseri'nin Erciyes Dağı etekleri ve bazı yüksek kesimleri ile Kırşehir'in Kaman ve Akpınar ilçelerinde de kar yağışı etkili oldu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yozgat'ta Kar Yağışı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Antikorlara yakalanmayan koronavirüs mutasyonu tespit edildi Yunan televizyonuna konuşan Avrupa Komisyonu yetkilisinden Türkiye'ye küstah tehdit: Yaptırımlar orta ve uzun vadeli de olacak Kısıtlamada patates servisine çıkan şahıs, cezadan kurtulamadı Son Dakika: Türkiye'de 5 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 196 kişi vefat etti, 31 bin 896 yeni vaka tespit edildi Ermenistan muhalefeti görevi bırakması için Paşinyan'a 3 gün süre tanıdı Sokak kısıtlaması bile denize girmelerine engel olamadı Kısıtlamada turistlerin keyfine diyecek yoktu! Maskelerini çıkartıp çekirdek çitleyip yerlere attılar Sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde İspanya'da vaka sayısı 1 ayda 25 binden 5 bine düştü