Yozgat'ta Öğrencilere Değerler Eğitimi Verildi - Son Dakika

Yozgat'ta Öğrencilere Değerler Eğitimi Verildi

05.11.2016 16:45
Yozgat'ta Öğrencilere Değerler Eğitimi Verildi, System.String[]

Yozgat Valiliği ile Oran Kalkınma Ajansı arasında yapılan protokol ile Yozgat’ta 9 ve 10’uncu sınıf öğrencileri, şehit çocukları, sevgi evleri, mutlu yuva mutlu yaşam evlerinde kalan çocuklar dahil 2 bin öğrenciye verilecek olan ‘Değerler Eğitimi’ başladı.

Yozgat Valiliği ile Oran Kalkınma Ajansı arasında yapılan protokol ile Yozgat'ta 9 ve 10'uncu sınıf öğrencileri, şehit çocukları, sevgi evleri, mutlu yuva mutlu yaşam evlerinde kalan çocuklar dahil 2 bin öğrenciye verilecek olan 'Değerler Eğitimi' başladı.

Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kongre ve Kültür Merkezinde başlayan eğitime, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Eğitim toplantısının açılış konuşmasını yapan Vali Yurtanç, bir toplumun geleceği olan gençlere değer vermek gerektiğini söyledi. Gençlerin kendilerinin önemli ve değerli kişiler olduğuna inanması gerektiğini belirten Vali Yurtnaç, "Gençlerimiz, karşısındaki insandan da saygı ve sevgi göreceğine inanmaları lazım. Eğer değer verirseniz size de değer veriler, eğer saygı duyarsanız size de saygı duyulur" dedi.

Bu eğitimin ne bir imtihan, ne bir yazılı, ne bir sözlü ne de bir mülakat olmadığını ifade eden Vali Yurtnaç, "Bu sadece hayatta daha fazla nasıl mutlu olabiliriz, mutlu olmanın, başarılı olmanın yolları neler, bu konularda gençlerimizi bilgi sahibi yapmak için bu tür bir eğitim düzenledik. Göreve başladığımda bir hedef koydum. Dedim ki Yozgat'ta eğitim kalitesinin seviyesini artıracağız. Sadece eğitim mi, hayır. Kamuda da kaliteyi artıracağız. Aklımıza ne gelirse, devletin sunduğu hizmetlerin mevcut hizmet kalitesini daha yukarı taşıyacağız. Bunun yolu ise eğitimden geçiyor. Eğitim ve öğretim iki farklı alandır. Öğretimi okullarınızda yaparsınız ve öğretimin sonu diploma ile sonuçlanır. Eğitim ise doğumdan başlar ölüme kadar devam eder. Bugün başlayan iki aylık maraton da sizin yaşamınızda alacağınız eğitimlerden bir tanesi. Eğitim sonunda sizin hayata bakış açınızı değiştirdiğini, hayata daha pozitif baktığınızı göreceksiniz. Bu tür eğitimler sizin hayatınızda, iş hayatınızda, okulunuzda, komşularınız ve arkadaşlarınızla da iyi iletişim kurmanızı sağlayacak ve sizin daha mutlu bir hayat sürmenizi kolaylaştıracaktır" diye konuştu.

"Eğer paylaşırsanız zenginsinizdir, eğer verirseniz mutlusunuzdur" diyen Vali Yurtnaç, "Bu maksatla bu toplantı sizin entelektüel zekanızı artırmaktan ziyade duygusal zekanızı artırmaya yönelik bir çalışma. Bu günün gençleri geleceğimizin teminatı olan sizlere duygusal zekanızı artıracak çalışmalar yapacağız. Bunu okuyarak, dinleyerek, görerek, bu tür konferanslara katılarak halledeceğiz" ifadelerini kullandı.

Çalışmanın hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Yurtnaç, yapılan bu eğitimlerin ardından çekilecek kuradan çıkan öğrencileri yarıyıl tatilinde 5 gün sürecek olan Balkanlar gezisine katılacağını sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından Zihin Mentörü Enver Nugay, Kişisel Gelişim Uzmanları Yakup Utku ve Ergül Özkul öğrencilere değerler eğitimi konusunda konferans verdi. - YOZGAT

Yozgat'ta Öğrencilere Değerler Eğitimi Verildi
Yozgat'ta Öğrencilere Değerler Eğitimi Verildi
Yozgat'ta Öğrencilere Değerler Eğitimi Verildi
Yozgat'ta Öğrencilere Değerler Eğitimi Verildi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yozgat'ta Öğrencilere Değerler Eğitimi Verildi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Hollanda'da bir şahıs, balkona çıkıp arbaletle yoldan geçenlere ok attı! Polisler evinden 2 cansız beden çıkarttı 18:53 Hollanda'da bir şahıs, balkona çıkıp arbaletle yoldan geçenlere ok attı! Polisler evinden 2 cansız beden çıkarttı Son Dakika: Galatasaray'ın yeni forma göğüs ve sırt sponsoru ARTI Seyahat Acentesi oldu! Aslan, 5 yıl için 250 milyon TL alacak 18:26 Son Dakika: Galatasaray'ın yeni forma göğüs ve sırt sponsoru ARTI Seyahat Acentesi oldu! Aslan, 5 yıl için 250 milyon TL alacak Şenol Güneş'e 10 milyon TL tazminat verilecek 18:04 Şenol Güneş'e 10 milyon TL tazminat verilecek
Eski uzman çavuş Musa Orhan'ın duruşmasına avukat cübbesiyle girmeye çalışan kişi, polislerin dikkati sayesinde yakalandı 17:52 Eski uzman çavuş Musa Orhan'ın duruşmasına avukat cübbesiyle girmeye çalışan kişi, polislerin dikkati sayesinde yakalandı Otel odasında yaşamını yitiren 24 yaşındaki Sedanur Şen'in son görüntüleri ortaya çıktı 17:38 Otel odasında yaşamını yitiren 24 yaşındaki Sedanur Şen'in son görüntüleri ortaya çıktı Vatandaşların 1 milyar lirasını dolandırdığı iddia edilen Turcoin kurucusunun serveti dudak uçuklattı: 2 milyon 972 bin 327 adet Bitcoin'im var 17:26 Vatandaşların 1 milyar lirasını dolandırdığı iddia edilen Turcoin kurucusunun serveti dudak uçuklattı: 2 milyon 972 bin 327 adet Bitcoin'im var
Kendisine cinsel istismarda bulunan kişiye öldüren kadına 12 yıl hapis! Mahkemedeki son sözleri 17:07 Kendisine cinsel istismarda bulunan kişiye öldüren kadına 12 yıl hapis! Mahkemedeki son sözleri "Çocuğum ortada kaldı" oldu Eski eşi tarafından tehdit edilen şarkıcı Gülden, 2 yıllık sevgilisiyle görüntülendi 16:22 Eski eşi tarafından tehdit edilen şarkıcı Gülden, 2 yıllık sevgilisiyle görüntülendi
Advertisement