Yozgat ve Sarıkaya'ya aile ve toplum sağlığı merkezi yapılacak - Son Dakika

Yozgat ve Sarıkaya'ya aile ve toplum sağlığı merkezi yapılacak

04.11.2019 16:02
Yozgat ve Sarıkaya'ya aile ve toplum sağlığı merkezi yapılacak, System.String[]

Yozgat merkez ve Sarıkaya ilçesine aile ve toplum sağlığı merkezi yapılacağı bildirildi.

Yozgat merkez ve Sarıkaya ilçesine aile ve toplum sağlığı merkezi yapılacağı bildirildi.

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, yazılı açıklamasında, insana ve insan sağlığına yapılan yatırımı her şeyin üstünde gördüklerini, sağlık hizmetlerinde "önce insan" yaklaşımı sergilediklerini ve tüm sağlık politikalarının merkezine "insanın mutluluğunu" koyduklarını kaydetti.

Başer, aile ve toplum sağlığı merkezlerini insan yoğunluğu ve ihtiyaçlara göre tespit ettiklerini, Sarıkaya Şekerpınar Mahallesi'nde yapılması planlanan merkezde 7 hekimin görev yapacağını, aynı zaman 112 acil sağlık hizmetlerinin de yine bu merkezde yürütüleceğini vurguladı.

Başer, "Yozgat merkezde 7 mahalleye hizmet verecek sağlık kompleksi yapacağız. Bu sağlık merkezimiz, Mutafoğlu, Şekerpınar, Agah Efendi, Mehmet Hulusi Efendi, İstanbulluoğlu, Yukarı Çatak ve Aşağı Çatak mahallelerimize hizmet verecek." ifadelerini kullandı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yozgat ve Sarıkaya'ya aile ve toplum sağlığı merkezi yapılacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman'ın koronavirüs testi pozitif çıktı Hindistan'da koronavirüs yoğun bakımında doktorun dansı tepki çekti Yunanistan'dan 3 Avrupa ülkesine "Türkiye'ye silah satmayın" çağrısı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde: Stajyer Araştırmacı Burs Programını başlatıyoruz Son Dakika: Ortaokullarda 5., liselerde de 9. sınıflar 2 Kasım'da yüz yüze eğitime başlıyor İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı