Son Dakika Haberleri: Seçim Şaibesiyle İlgili YSK'dan İlk Adım Geldi

Seçim Şaibesiyle İlgili YSK'dan İlk Adım Geldi

8 ay önce

Suruç'taki şaibe iddiaları ile ilgili adım atıldığını söyleyen YSK Başkanı Sadi Güven "İdari ve adli girişimlerde bulunacağız" dedi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, Suruç'taki bazı sandıklarda asayişe yönelik duyumlar alınması üzerine kurul tarafından idari, adli ve seçim hukuku açısından işlem yapılması için gerekli girişimlerde bulunulduğunu bildirdi.

YSK BAŞKANI SURUÇ'TAKİ OLAYLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Başkan Güven, Suruç'taki bazı sandıklarda oy kullanma işlemlerine yönelik iddialarla ilgili sorularını yanıtladı.

Seçimin Türkiye genelinde sükunet içinde geçtiğini, katılımın iyi olduğunu belirten Güven, Suruç'taki bazı sandıklarla ilgili asayişe yönelik duyumlar alındığını söyledi.

İDARİ İŞLEM BAŞLATILDI

Sadi Güven, "Duyumlar üzerine kurulumuzca idari, adli ve seçim hukuku açısından işlem yapılması için ilgili makamlara gerekli girişimlerde bulunulmuştur." dedi.

Başkan Güven, 08.00'de başlayan oy verme iş ve işlemleriyle ilgili şu ana kadar önemli bir olumsuzluğun kendilerine bildirilmediğini dile getirdi.

Seçime Şaibe Karıştırmak İsteyenler Yakalandı
Kim Kardashian, Sadece Göğüs Ucunu Kapatan Elbisesiyle Tüm Dikkatleri Üzerine Çekti Ankara Barosu, Polisin Eylemciye Yaptığı Hareket Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Çocuklar Duymasın'ın Emine'si, Gerçek Hayattaki Haliyle Ağızları Açık Bıraktı